رکورد ۵ میلیاردی اپلیکیشن واتساپ

رکورد ۵ میلیاردی اپلیکیشن واتساپ

همه ما با اپلیکیشن واتساپ آشنا هستیم و میدانیم این برنامه ی محبوب سال های زیادی بر روی گوشی های هوشمند ما نصب شده است و از آن استفاده میکنیم . شاید به این توجه نکرده باشیم اما واستاپ بعد از چند برنامه هایی که پیشفرض بر روی گوشی های هوشمند نصب میشود، پر دانلود ترین اپلیکیشن در بین تمامی برنامه های موجود میباشد و بعد از مدتی رتبه دوم در بین اپلیکیشن های موجود را به خود اختصاص داده و تا الان ۵ میلیارد بار در اپ استور و پلی استور دانلود شده است .

اپلیکیشن واتساپ

هرچند برنامه ی کاملی نیست اما با کارایی راحت و امکاناتی همچون تماس صوتی و تماس تصویری و ارسال پیام توانسته است بین مردم خود را محبوب کند . باید گفت که اولین اپلیکیشن که به رتبه اول دست یافت فیسبوک بود که در سال گذشته رتبه ی اول را نصیب خود کرد .

طبق ادعا های واستاپ ، توانسته است روزانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال داشته باشد . و این جای تعجب برای این اپلیکیشن محبوب نیست .  اپلیکیشن واتساپ از قابلیت Encryption End To End  برای حفظ اطلاعات کاربران خود و رمزنگاری فوق پیشرفته استفاده میکند و این خود یک نمره ی مثبتی برای جذب کاربر میباشد .

اپلیکیشن واتساپ برای تمامی سیستم عامل ها همچون اندروید ، ای او اس و ویندوز قابل دانلود و استفاده است . واتساپ در سال ۲۰۱۶ ملقب به پر کاربرد ترین پیام رسان اینترنتی در جهان شد . دلیل اصلی این لقب این است که نهاد های دیگری نمیتوانند به اطلاعات کابران دسترسی داشته باشند و از ضربه های سایبری به سمت اطلاعات استفاده کننده جلو گیری میکند . امروزه هرچند پیام رسان تلگرام با امنیت فوق العاده در بین کاربران محبوب است ولی همچنان نتوانسته از بعد از چند سال رقیب واتساپ شود. طبق آمار های موجود هم اکنون ۱ میلیارد نفر از واتساپ استفاده میکنند .

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *