پروژه Proton Valve تاکنون ۶،۵۰۰ بازی ویندوز را به لینوکس آورده است

پروژه Proton Valve تاکنون ۶،۵۰۰ بازی ویندوز را به لینوکس آورده است

با ابتکار عمل Steam Machines Valve’s SteamOS و بازنشستگی SteamOS ، زمان مناسبی برای بررسی این مسئله است که چگونه اضافه شدن پروژه Proton Valve به Steam Play که تقریباً در دو سال گذشته در دسترس بوده است و روی آن کار شده است و ساخته شده بر روی شانه های غول هایی مانند DXVK ، دردسر های بزرگی برای مایکروسافت به وجود آورده است ، و یک نعمت برای افرادی است که حتی اگر در بالای هسته Linux ساخته شده باشند (کسانی که از بدترین سیستم لینوکس استفاده میکنند) ، به ویندوز ۱۰ برنخواهند گشت.

در حال حاضر برای هیچ کس پنهانی نیست که Valve سعی کرده است راه حلی برای طرفداران لینوکس پیدا کند تا بتواند به ویندوز و این سیستم عامل تک تاز و قدرتمند ضربه‌ای از جنس گیمینگ بزند.

هنگامی که این شرکت سعی کرد یک راه حل سخت افزاری و نرم افزاری یکپارچه را در قالب Steam Machines تحویل دهد ، این فکر را فراموش کرد که چرا کسی مایل به استفاده از آنها است. در سال ۲۰۱۸ ، پس از آنکه آزمایش نهایی انجام شد و سرانجام نتیجه گیری شد و ماشین های Steam Machines از فروشگاه خارج شدند ، Valve با معقول ترین راه حل مجموعه ای از ابزارهای سازگار که در بازی Steam Play با نام پروژه Proton Valve ساخته شده بود ، ارائه کرد.

پروژه Proton Valve چه چیزی را دنبال میکند؟

این حرکت به سختی انقلابی بود ، زیرا اساساً نسخه ای از چنگال (اصلاح شده) DXVK با برخی کتابچه ها و کتابچین های اضافی بود. مهمترین آنها DXVK ، که یک لایه ترجمه برای بازی های DirectX 9/10/11 است. اکنون بیش از ۶۵۰۰ بازی ویندوز وجود دارد که اکنون در لینوکس کار می کند.

صدها بازی اضافه شده است که در هر ماه وجود دارد که دارای یک امتیاز پلاتین هستند ، این نشان می دهد که بیشتر افرادی که آنها را اجرا کرده اند در هنگام بازی با مشکلات ناچیز بازی مواجه شده اند.

آینده‌ی این پروژه شکست یا پیروزی بر رقیب پیر ولی قدرتمند؟

تاکنون بیش از ۱۲۸۰۰ بازی تست شده است ، بنابراین بسیاری از عناوین نیاز به تلاش کمی دارند ، اما روند بازی مثبتی از گروه Platinum وجود دارد که خارج از جعبه کار می کنند. عملکرد آن کمی آهسته تر از آنچه که در ویندوز تجربه می کنید است ، اما حتی برای افرادی که هنوز کارتهای گرافیکی کم مصرف را تکان می دهند ، بیش از حد قابل قبول است. حتی گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بازی هایی مانند HITMAN 2 نسبت به Windows در پروژه Proton Valve سریعتر از طریق لینوکس اجرا می شوند.

با این وجود نیازی به استفاده از پروتون ندارید تا بدانید مایکروسافت در اینجا با مشکلات جدی روبرو است. دلیل بزرگی که گیمرها مجبور به استفاده از ویندوز هستند این است که اکثر عناوین رایانه های شخصی برای آن سیستم عامل خاص طراحی شده اند و مایکروسافت هیچ علاقه ای برای کار با آنها در لینوکس نشان نداده است.اکنون ورود به بازی های لینوکس راحت تر است و ابزارهایی که این امکان را فراهم می کنند هر روز بهتر می شوند.

بیشتر بخوانید : 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *