معرفی دستکش Tesla Suit Glove

معرفی دستکش Tesla Suit Glove

برای بیشتر ما فناوری واقعییت مجازی (VR) اشنا است و میدانیم که این فناوری چه کاربرد هایی دارد . در چند مدت پیش شرکت Tesla Suit که سازنده ی فناوری های واقuییت مجازی است دستکشی را با عنوان ، دستکش Tesla Suit Glove معرفی کرده است . یکی از جالب ترین امکانات این دستکش میتوان به حس کردن اجسام واقعییت مجازی و دسترسی به اطلاعاتی در مورد آن اجسام است.

دستکش Tesla Suit Glove قرار است در نمایشگاه CES که در اول ماه میلادی ۲۰۲۰ برگذار میشود برای علاقمندان به نمایش گذاشته شود . و همچنین احتمال میرود در نیمه ی دوم سال میلادی به باراز عرضه شود.

از کاربرد های این محصول میتوان جهت ارائه به ، خدمات آموزشی ، و بیمارانی که از حس لامسه محرومند اشاره کرد . با داشتن لباس و این دستکش واقعییت مجازی از طریق WiFi به همدیگر متصل کرده و تمامی ریز حرکات استفاده کننده را در واقعییت مجازی نمایش داده میشود را مشاهده کرد .این شرکت با ترکیب چندین تکنولوژی توانسته است که در سر انگشت های دستکش نمایشگری به اندازه های ۳*۳ Haptic مجهز کند تا فرد استفاده کننده بتواند به طور کامل بافت های بازی و یا موارد آزمایش را حس کند . هماننده حس هایی همچون : لرزش و سختی و نرمی به کاربر القا کند و دیگر از امکانات این تکنولوژی میتواند ضربان قلب و میزان استرس کاربر را شناسایی کند .

همچنین امیلی کارل (Emily Carl)دانشجوری دکترا در آستین تگزاس این گونه سخن میگویند :

شواهد نشان می‌دهد که واقعیت مجازی می‌تواند به اندازه‌ی تجربه‌ی واقعی، در درمان اختلال‌های روانی موثر باشد. البته این امکان وجود دارد که غیرواقعی بودن تصاویر، باعث پرت شدن حواس مخاطب شود.

در پایان باید منتظر ماند که توسعه دهندگان و مخترعان واقعییت مجازی میتوانند با ارائه چنین محصولی توانایی حس واقعی تجربه و لمس کردن اجسام و موارد مختلف دیگر را به شخص استفاده کننده القا کند یا نه .

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *