تگ مگا تاپ تن : ده بازی نوستالژیک در چند دهه اخیر

تگ مگا تاپ تن : ده بازی نوستالژیک در چند دهه اخیر

در این مقاله میخواهیم ده بازی نوستالژیک (Top Ten) که همه با آن خاطر داریم را معرفی کنیم و مروری بر آن داشته باشیم.

۱۰- Mario Series (قارچ خور) یکی از ده بازی نوستالژیک

سوپر ماریو یکی از بازی های مورد علاقه بسیاری از مردم جهان بوده که طرفداری های زیادی را به خود جلب کرده این عنوان توسط شرکت کمپانی سازنده این بازی به نام Nintendo (نینتندو) است و همچنین این بازی تا سال ۱۳۹۰ فروشی بیش تر ۲۶۳ میلیون نسخه در سرتاسر جهان داشته است.

۹- Sonic (سونیک)

سونیک یکی دیگر از بازی های نوسالیژیک جهان است که  توسط شرکت سگا در ساله ۱۹۹۱ توسط Yuji Naka خلق شد شما در این بازی نقش یک جوجه تیغی رو دارید که با سرعت زیاد و چرخاندن خود دشنمان سره راه خود را از بین میبرید و با جمع آوری حلقه هایی در بازی راه خود را به سوی دکتره خبیثی به نام دکتر اگمن که قصده نابودی دنیا رو دارد را میروید.

۸- BoomberMan

بمبرمن یکی از بازی های سگا بود و از محدود بازی هایی است که با گرافیک و گیم پلی ساده که کلا شامل چهار حالت بالا پایین چپ و راست رفتن است و میتواند ما را ساعت ها مشغول بازی کردن کند. بعد از ۲۵ سال باز هم جزء بهترین بازی های نوستالیژیک جهان است همچنین شما در این بازی نقش یک مرد بمبی را دارید که با بمب گذاشتن در دیواره ها راه خانه خود را باز میکنید، البته این بازی هم دشمنانی مثل هر بازی دارا است که مانع او میشوند. این بازی در سال ۱۹۹۳ و در شرکت Hudson Soft متولد  شد .

۷-IGI

ده بازی نوستالژیک

IGI یکی از بهترین بازی های است که برای افرادی که عاشقه مخفی کاری و کشتن مخفی دشنمان هستند به وجود آمده است. کاراکتر اصلی بازی نقش یک تکاور را دارد که وظیفه ی آن کشتن خلاف کار ها و تروریست‌ها میباشد. این بازی در  Innerloop Studios خلق شده و توسط شرکت Eidos Intractive وارد عرصه ای دنیای بازی شد.

۶-از دیگر ده بازی نوستالژیک منشتر شده میتوان به Tiny Toon Adventures اشاره کرد

ده بازی نوستالژیک

یکی دیگر از بازی های نوستالژیک که برای همه لحظاتی خوش و عالی را فراهم آورده است به زبان عامینه خرگوش است که خالق این بازی جذاب شرکت بازی سازی KONAMI  میباشد. این عنوان در سال ۱۹۹۳ برای پلتفرم های سگادرایو ساخته و وارد دنیای بازی شد. همان طور که در عکس می بیند کارکتر اضلی بازی یک خرگوش بامزه است با جمع کردن هویچ در بازی و از بین بردن موش ها به دنباله ماجرا جوی خود میرود جالب است بدانید این بازی از انیمیشن جذاب باگز بانی منشاء گرفته است.

۵-Crash Bandicoot

ده بازی نوستالژیک

کرش باندیکویت اولین مجموعه از سری Crash است که توسط شرکت Naughty Dog و در سال ۱۹۹۶ خلق شد این عنوان توسط کمپانی Universal برای پلتفرم پلی‌استیشن ۱ عرضه شد که میتوان آن را با نام کراش باندیکویت ۱ شناخت. این بازی میتوان مجموعه ای از حرکات سریع و جالب از کارکتر اصلی بازی دید و بازی به صورت مرحله ای است. این عنوان هم مثل همه‌ی بازی های دیگر دارای شخصیت شیطانی است که میتوان اشاره به دکتر نئو کورتکس کرد. این گیم با فروش ۶.۸ میلیون نسخه در دنیا هشتمین بازی پرفروش پلی‌استیشن ۱ میباشد.

۴-ده بازی نوستالژیک که Pepsi man یکی از این عنوان ها میباشد

یکی دیگر از بازی های نوستالژیک که میخواهیم به آن اشاره کنیم پپسی‌من است که یکی از بازی های جالب و سوم شخص است که نسبت به بازی های دیگر سگا از گرافیک خوبی برخوردار است.

این بازی در سال ۱۹۹۹ از سوی شرکت KAD که در کشور ژاپن قرار داشت ساخته و منتشر شد. این عنوان کلا دارای ۴ مرحله است که هر کدام به مراحله کوچیکتری تقسیم میشود و کارکتر بازی با خوردن نوشابه میتواند انرژی لازم را گرفته و امتیازاتی را جمع کند.
جالب است که بگویم تمام شهر ها و جاهای که در این بازی میبینید کاملا وجود خارجی دارن و واقعی هستن شما در این بازی باید با تکل رفتن از زیر ماشین ها و یا پریدن از روی موانع که با آن در بازی روبه رو میشود باید جان خود را نجات دهید. یکی از ده بازی نوستالژیک را میتوان با جدیت بازی پپسی من را نام برد

۳-Streets of Rage (شورش در شهر)

ده بازی نوستالژیک

کشور ژاپن یک بازی به سبکه  beat e up (مبارزه طلبی) را به اسم شورش در شهر که در سال ۱۹۹۱ برای پلتفرم انحصاری سگا درایو عرضه کرد. این گیم در ایران طرفدار های زیادی رو به خود جلب کرد و باید گفت که داستان این بازی از آن موقع شروع میشود که سه شخصیت اصلی بازی سعی دارند که شهر خود را از تبهکارها پاک کنند.

۲-Mortal Kombat

مورتال کمبت یکی از بازی های دیگر در سبک مبارزه ای است که توسط Midway Games که ۲۷ سال پیش اولین انتشار نسخه ی این بازی شروع شد. این عنوان جزء محبوبترین بازی های نوستالژیک دنیا قرار گرفته است. مورتال کمبت یک سبک مبارزه ای دارد و باید دو کارکتر در مبارزه ای تن به تن که در دو قسمت اجرا میشود بازی کنند و رقیب خود را با وارد کردن ضربه از پای درآورند و در آخر نفر برنده میتواند Finisher شخصی کارکتر را روی بازنده اجرا کند که همین حرکت باعث محبوبیت این بازی در جهان شد.

۱- Stronghold Crusader (جنگ های صلیبی )

ده بازی نوستالژیک

همانطور که از اسم بازی معلوم است،جنگ های صلیبی برای همه ی ما خاطره انگیز است که این عنوان در ۲۰ سال پیش توسط شرکت Firefly برای پلتفرم PC عرضه شد. این بازی نوستالژیک که استراژی است میتواند ساعت ها شما را تنها یا با دوستانتان دوره هم جمع کند و یک بازی رقیبی را برای شما فراهم آورد.
Stronghold سبک جنگ های صلیبی دارد در آن رعیت ها از یک پادشاه اطاعت میکنن و پادشاه بسته به نیاز شهرش به رعیت ها کار میدهد. در این گیم با توجه به امکاناتی که در اختیار دارید باید با استفاده از حس استراتیژیکی که دارد قلعه را ساخته و سربازانی را برای جنگ تعلیم دهید و به جنگ با دشمنان بپردازید.

بیشتر بخوانید :

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *