روسیه به سومین بازار بزرگ اروپا برای بازی های ویدیویی تبدیل شد

روسیه به سومین بازار بزرگ اروپا برای بازی های ویدیویی تبدیل شد

SuperData و Wargaming امروز گزارش مفصلی درباره وضعیت فعلی و چشم انداز توسعه بازار بازی در کشورهای مشترک المنافع کشورهای مستقل (CIS) منتشر کرده اند. در این گزارش به این موضوع اشاره شده است که روسیه به سومین بازار بزرگ اروپا برای بازی های ویدیویی تبدیل شد که البته این دو وبسایت توضیحات بیشتری نیز در این باره داده‌اند.

براساس این گزارش ، منطقه CIS دارای چندین تفاوت قابل توجه است که در درجه اول به میزان هزینه پول گیمرها برای بازی های ویدیویی مربوط می شود. متوسط ​​درآمد هر کاربر پرداخت کننده (ARPPU) و میانگین درآمد هر کاربر (ARPU) در CIS سه برابر کمتر از آمریکای شمالی ، اروپای غربی و آسیا در سبد بازی Wargaming است.

روسیه به سومین بازار بزرگ اروپا برای بازی های ویدیویی تبدیل شد اما چگونه ؟

به عنوان یک کشور اصلی در منطقه CIS ، روسیه چهارمین بازار بازی های ویدئویی در سراسر اروپا بود که در سال ۲۰۱۸ ۸٪ (۱.۷B $) از کل درآمد را در اختیار داشت. امسال کاهش فعالیت در بازار در اکثر کشورهای اروپایی پیش بینی می شود. تعداد کمتری از نسخه بازی های برتر در مقایسه با سالهای گذشته فروش رفته است. با این حال پیش بینی شده است که اندازه بازار بازی های ویدیویی روسیه در طول سال ۵۷ درصد افزایش یابد ، این امر به این بازار اجازه می دهد از فرانسه فراتر رود و به سومین بازار بزرگ بازی های ویدیویی در سراسر اروپا تبدیل شود. این رشد مربوط به یک بخش بازی پر رونق موبایل است که ۵۱ درصد از ۳۷۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ را به ۵۶۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ افزایش داده است.

رایانه های شخصی با وجود رشد فعال بخش موبایل ، محبوب ترین پلتفرم بازی در روسیه هستند. در سال ۲۰۱۸ ، رایانه شخصی به طور متوسط ​​۷۹M کاربر فعال در هر ماه داشت و در سال ۲۰۱۹ این رقم بیشتر ۳٪ افزایش می یابد. چنین مخاطب گسترده ای از گیمرهای رایانه ای این واقعیت را ترجمه می کند که تقریبا نیمی از کل درآمد بازی های دیجیتال روسیه (۴۵٪) ناشی از بازی های رایانه ای رایگان است. این در تضاد شدید با بازار کلی بازی های اروپا است ، جایی که تنها ۲۰٪ از کل درآمد دیجیتال از بازی های رایانه ای رایگان برای بازی حاصل می شود.

براساس این گزارش ، esports یکی دیگر از بخشهای توسعه نیافته و به سرعت در حال رشد است. در روسیه ، تقریباً دو سوم از گیمرها (۶۴٪) محتوای ویدیوی بازی (GVC) را تماشا می کنند. فرودگاه ها در روسیه در درجه اول حول عناوین محبوب مانند Dota 2 و CS: GO می چرخند ، جایی که هشت از ۱۰ کانال برتر در درجه اول روی جریان محتوای این بازی ها تمرکز دارند. تنها در Twitch ده کانال برتر زبان روسی که بیش از ۱۶۵M ساعت در سال ۲۰۱۸ مشاهده شده اند جمع شده اند. نویسندگان این گزارش همچنین معتقدند که توسعه دهندگان و ناشران عناوین رقابتی و چند نفره باید یک استراتژی GVC بومی را در نظر بگیرند که محور افزایش قدرت پخش کننده های رقابتی محبوب باشد. در روسیه مانند Stray228 ، SilverName یا DreadzTV.

روسیه در حال حاضر یک بازار جذاب برای ناشران بین المللی بازی های ویدیویی است. برای دستیابی به موفقیت در منطقه ، ناشران باید از ترجیحات بازیکنان محلی آگاه باشند.

بیشتر بخوانید : 

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *