بازی Last of us Part II و تمام چیزهایی که راجب آن میدانیم

بازی Last of us Part II و تمام چیزهایی که راجب آن میدانیم

بازی last of us 2 عنوان جدید استدیو ناتی داگ که شور و شوق زیادی در دل گیمرها ایجاد کرده است. خیلی از کاربران منتظر قسمت دوم Last of us بودند و باید بگیم که در سال ۲۰۲۰ این انتظار پایان خواهد یافت. مورد بعدی این است که سازنده‌ی این بازی یعنی ناتی داگ تارخچه‌ی بسیار طولانی و همچنین پر قدرتی دارد به هر حال در این مقاله قصد داریم به خبرهایی که در مورد این بازی منتشر شده است بپردازیم اما قبل از آن شما را به دیدن اولین تریلر از این بازی دعوت میکنم.

وقتی به تریلر اول بازی last of us 2 نگاه میکنم. تنها و تنها یک چیز به ذهنم میرسه کلمه‌ی فوق‌العاده موسیقی زیبا در کنار شخصیت‌های اصلی داستان همه و همه عالی بود بر خلاف روال کلی داستان به دور از هیاهو و مشکلات یک دختر که روی تخت گیتار میزنه و میخونه و رو به روی خودش یکی از کسایی که دشمنش به حساب میاد مرده به هر حال بد نیست قبل از بررسی اخبار این بازی نگاهی به تاریخچه‌ی سازندش بکنبم.

تارخچه‌ استدیو ناتی داگ

بدون شک باید بگم استدیو ناتی داگ یکی از موفق ترین و بهترین استدیوهای بازی سازی هست بوده و خواهد بود. اما این استدیو در لیست بازی هایی که ساخت است هیچ چیزی کم نداره از سال ۱۹۸۵ میلادی که این استدیو وارد این صنعت شد بازی هایی نظیر سری بازی‌های Crash Bandicoot همچنین سری بازی‌های Uncharted توانسته مخاطبان زیادی رو در سراسر دنیا جذب بازی‌های خودش بکنه اما یک بازی از بقیه متفاوت تر بوده و هست بازی last of us 2 که به زودی منتشر می‌شود گل سر سبد این کمپانی خواهد بود.

صحبت های سازندگان این بازی درمورد بخش داستانی

۶ روز پیش بود که استدیو ND یک مصاحبه در مورد این بازی با سازندگان آن انجام داد.در این مصاحبه به چندین نکته اشاره شد. اول این که در بازی last of us 2 دو فصل متفاوت انجام خواهد شد. دوم این که دشمنان شما از هوش بسیار زیادی برخوردار هسند. سوم این که هر کدام از دشمنان شما اسمی برای خود دارند که دوستان آن ها آنان را با همان اسم صدا میزنند. نکته‌ی بعدی اینکه شما قادر هستید اسلحه ها را خیلی بیشتر شخصی سازی کنید و نکته‌ آخر و مهم ترین نکته این است که در طول بازی شما با Boss Fight های زیادی رو به رو خواهید شد.

 

نامه‌ی نیل دارکمن درمورد بخش داستانی

بازی last of us 2

نیل دارکمن کارگردان بازی last of us 2 درمود این که بخش داستانی بازی چگونه پیش خواهد رفت. نامه‌ای تقریبا مبهم و جالب نوشته است که البته ترجمه‌ی آن را به شرح زیر است.

اگر کسی که دوستش داشتید قربانی یک عمل ظالمانه و خشونت آمیز می شد ، چه کار می کنید؟ چقدر می توان ذهن را به سمت مجازات خشن سوق داد؟ تا کجا می خواهید مردم را به محضر عدالت بسپارید؟ اگر موفق بودید ، چگونه می تواند شما را تغییر دهد؟ آیا شما همیشه یکسان خواهید بود؟

با بازی last of us 2 ، ما تجربه ای را ایجاد کرده ایم که به بررسی این سؤالات دشوار ، تاریک ترین جنبه های طبیعت انسانی و چرخه های شرور خشونت که روزانه در جهان اطراف خود شاهد آن هستیم ، بپردازد. نتیجه یک بازی ساخته شده توسط صدها نفر از توسعه دهندگان است که خود را برای ایجاد چیزی بیشتر از سرگرمی سوق داده اند – بازی ای که ما به آن افتخار می کنیم و امیدواریم که شما را مجذوب خود کند و دیدگاه های خود را در مورد عدالت و همدلی به چالش بکشد.

از طرف همه در Naughty Dog ، ما می خواهیم از شما بخاطر اینکه در این سفر با ما شروع کردید تشکر کنیم.

نیل دراکمن | کارگردان ، بازی last of us 2 “

این نامه نامه‌ای بود که همه‌ی افرادی را که منتظر این بازی هستند و دارند برای آن لحظه شماری میکنند بیشتر از قبل جذب اخبار بازی و از همه مهم‎‌ تر خود آن کرد. به نظر من نیل دارکمن نه تنها یک کارگردان بلکه میتواند یک نویسنده‌ی معروف نیز باشد. هرچند داستان این بازی نیز کار او و همکارانش است.

موسیقی در بازی last of us 2

موسیقی در این بازی و بازیکنان آن اثر زیادی دارد از طرفی میتوان گفت موسیقی‌هایی که در نمایشگاه‌های مختلف به عنوان موسیقی این بازی معرفی شدند جز بهترین‌ موسیقی‎‌های بازی ها بودند. در ادامه شمارا به شنیدن موسیقی منو در این بازی دعوت میکنم.

همچنین موسیقیی که در تریلر بازی شندید را هم به این اضافه کنید. اما این پایان ماجرا نیست و موسقیی که در جریان E3 به صورت Live با همکاری Ellie و Joel اجرا شد نیز یک شاهکار بی نظیر است. این موزیک را با هم بشنویم.

موسیقی در این بازی نقش بسیار مهمی دارد و باید بگویم تا به امروز بر اساس موسیقی هایی که پخش شده است بازی last of us 2 در این بخش فوق العاده عمل کرده است. این موسیقی ها هر کدام به تنهایی زیبایی خود را دارند و اگر کنار این بازی قرار بگیرند شاهکار به حساب می‌آیند.

بازی last of us 2 بزرگترین و بهترین بازی استدیو ND خواهد بود

بازی last of us 2

به گفته‌ی بسیاری از کارشناسان صنعت گیم این عنوان یکی از بزرگترین بازی های جهان و همچنین بزرگ ترین ساخته استدیو ناتی داگ خواهد بود. حالا باید پرسید چرا؟ اولین و همه ترین دلیل این است که این بازی به احتمال خیلی زیاد آخرین ساخته‌ی استدیو ND بر روی کنسول PS4 باشد. احتمالا عنوان بعدی این استدیو برای PS5 برنامه ریزی شده باشد. نکته بعدی این است که Last of us یکی از محبوب ترین بازی های PS بوده و هست و بازی last of us 2 میتواند این رکورد را نیز بشکند.

بازی Last of us 2 بخش Multiplayer نخواهد داشت

بازی last of us 2

متاسفانه این خبر تایید شده است. اما باید با دید مثبت به این قضیه نگاه کرد چرا که مطمئنا استدیو ND تمام تمرکز خود را روی بخش داستانی گذاشته است. همانطور که نیل دارکمن در نامه خود اشاره کرد بخش داستانی بازی بسیار جذاب خواهد بود.

پلتفرم این بازی چه خواهد بود؟

خبرهای زیادی در مورد پلتفرم بازی last of us 2 منتشر شده بود. اما کمپانی ND به تمام آن‌ها پایان داد. این بازی محصول انحصاری PS4 خواهد بود. البته انتظاری جز این هم نمیرفت زیرا کمپانی ND تمام بازی‌هایی که منتشر میکرد را فقط و فقط به PS محدود میکرد. به هر حال این بازی فقط و فقط برای PS4 منتشر میشود. شاید این خبر بدی برای بسیاری از گیمرها باشد. اما انحصاری کردن یک گیم بیشتر به نفع سازندگان آن بازی بوده و هست چرا که سود بیشتری وارد جیب سازندگان بازی میشود.

نسخه‌های مختلف این بازی

طبق مطلبی که در وبسایت کمپانی SONY منتشر شده است. این بازی در ۵ نسخه متفاوت عرضه خواهد شد و این پنج نسخه ویژگی هایی متفاوت از هم دارند همچنین قیمت آن‌ها نیز متفاوت است

مانند تمام بازی های PS4 بازی last of us 2 نیز با یک نسخه استاندارد وارد بازار خواهد شد. که ارزان ترین باند این بازی هواهد بود و قیمت آن ۵۹.۹۹ دلار خواهد بود این باندل فقط شامل خود بازی خواهد شد. اما اگر آن را پیش خرید کنید راهنمای ساخت و ساز دریافت خواهید کرد (Crafting) و به همراه آن یک باند افزایش مهارت دریافت میکند.

Digital Deluxe Edition

دومین باندل معرفی شده برای بازی last of us 2 باندل دیجیتال دلوکس ادیشن است که با قیمت ۶۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد و محتوبات آن شامل موارد زیر خواهد بود.

 • یک آواتار مخصوص
 • ۶ آواتار دیگر
 • تم متحرک برای PS4
 • یک نسخه از موسیقی به صورت دیجیتالی
 • مینی آرت‌بوک (Mini art book) از Dark horse

Special Edition

بازی last of us 2

سومین باندل بازی last of us 2 باندل اسپشیال ادیشن خواهد بود با قیمت ۷۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد. و محتویات آن شامل موارد زیر خواهد بود

  • نسخه کامل بازی
  • استیل بوک
  • ۴۸ صفحه Mini art book از Dark horse
  • تم داینامیک PS4
  • ۶ عدد آواتار

Collector’s Edition

بازی last of us 2

نسخه کالکتور یکی از بهترین باندل‌های این بازی است. که توجه بسیازی از طرفداران را از الان به خود جلب کرده است. این باندل بازی last of us 2 با قیمت ۱۶۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد. و شامل موارد زیر خواهد بود

  • یک مجسمه از الی که اندازه‌ی آن ۳۰ سانتیمتر است
  • دسبند الی در بازی
  • ۶ عدد Pixel art
  • پنج تا استیکر زیبا از بازی
  • یک نامه‌ی تشکر از خریداران این باندل به همراه یک تصویر
  • تم داینامیک PS4
  • پک دیجیتال صدا و موسیقی
  • ۶ عدد آواتار PSN برای PS4
  • آرت بودک دیجیتال از Dark horse

بهترین و گران قیمت‌ترین باندل بازی last of us 2

قطعا بهترین باندل این بازی باندل Ellie Edition است. این باندل با قیمت ۲۲۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این باندل تمام امکانات باندل های قبلی را خواهد داشت همچنین چند مورد جذاب به این باندل اضافه شد است که شامل موارد زیر است.

 • یک کوله‌پشتی مخصوص الی در بازی که در اندازه واقعی به خریداران داد خواهد شد.
 • یک صفحه موسیقی Last of us Part II
 • یک پچ مخصوص از لوگوی بازی

به هر حال باید منتظر این بازی تا تاریخ February 21, 2020 باشیم. اما چیزی که مهم است این است که این انتظار قطعا بدون نتیجه نخواهد بود و یکی از بهترین بازی‌ها نتیجه‌ی این انتظار خواهد بود. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *