امیر حسین محبوبی ملقب به AmirPhanthom (امیرفانتوم) را بیشتر بشناسید

امیر حسین محبوبی ملقب به AmirPhanthom (امیرفانتوم) را بیشتر بشناسید

سالهاست رشته Dota2 با طرفدارانی که دارد در رتبه یک ورزش‌های الکترونیک جهان ایستاده است. اما متاسفانه با توجه به این که حمایتی از بازیکنان ایرانی نمیشود. تا به امروز هیچ تیم ایرانی نتوانسته به قله‌های بلد این رشته پر طرافدار صعود کند. و مهمترین دلیل آن چیزی نیست جز عدم حمایت افرادی و ارگان‌هایی که باید از افراد با استعداد در این رشته حمایت کنند. بی شک یکی از نام‌های بزرگ کشور در دوتا ۲ امیر حسین محبوبی ملقب به AmirPhanthom امیر فانتوم یا Ph است. کاپیتان باهوش ایرانی که در همه مسابقات بسیاری را شگفت زده کرده است. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید این بازیکن با سابقه کشورمان به صورت رایگان با ساخت ویدئوهایی در حال آموزش دوتا ۲ بر روی پلتفرم YouTube است.

بی شک یکی از دور افتاده ترین نقاط کشور ورزش‌های الکترونیک است. به جرات میتوان گفت که هیچ حمایتی از این بازیکنان نمیشود در حالی که بسیاری از این بازیکنان در سطح یک جهانی رقابت میکنند. و بی شک توانایی قهرمانی در انواع رقابت‌های جهانی را دارند نمونه آن آقای پاجانی عزیز. به هر حال امیر فانتوم از آن دسته افرادی است که بیشترین ضربه را از این مشکلات خورده است.

به عنوان مثال زمانی که تیم ونگارد به عنوان نماینده ایران در مسابقات WESG انتخاب شد امیر فانتوم نتوانست تیم خودش را به عنوان کاپیتان تیم همراهی کند. تنها به دلیل این که سازمان نظام وظیفه کشوری اجازه خروج این بازیکن را از کشور نداد و فقط ۳ نفر از تیم ونگارد توانستند به آن مسابقات بروند. و دو نفر باقی مانده از تیم دوم انتخاب شدند.

امیر فانتوم در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ بار دیگر امیر حسین محبوبی به همراه تیم خود توانست نماینده ایران در WESG شود. و امسال همه طرفدارانش امید داشتند که این بازیکن با سابقه را در مسابقات آسیایی ببینند. اما این بار بنیاد بازی های رایانه ای مقابل این بازیکن و تیمش ایستادگی کرد. به گفته خود امیر حسین محبوبی این بنیاد جواب سر بالای ما بودجه نداریم را به این بازیکن و تیمش داد. و در سال ۲۰۱۹ هم به این دلیل این بازیکن به مسابقات جهانی اعزام نشد.

شروع فعالیت در پلتفرم YouTube

چندی پیش امیر فانتوم فعالیت خود را در YouTube َشروع کرد. اما باید گفت نحوه‌ی فعالیت این بازیکن بر خلاف تمام استریمرها و بازیکنان حرفه‌ای در راستای هدفش بود. Ph در یوتیوب شروع به آموزش حرفه‌ای دوتا ۲ کرد. و به گفته خود این کار را در راستای حرفه‌ای تر کردن بازیکنان ایرانی انجام داده است. در حالی که بسیاری از افراد برای آموزش دادن هیروهای مختلف به پلیرها پول دریافت میکنند (البته باید گفت که کاملا حقشان است) امیر تصمیم گرفته است که این آموزش‌ها را به صورت ویدئویی رایگان در اختیار افراد علاقه‌مند قرار دهد.

نمایش نسخه کامل در یوتیوب امیر فانتوم

از این پس رسانه تک مگا به عنوان یک رسانه سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای به شما قول این را میدهد که شما را از جدیدترین آموزش‌های امیر فانتوم در یوتیوب باخبر کند تا شما هم بتوانید بهتر و بهتر دوتا ۲ را یاد بگیرید.

بدون شک Ph نماد صبوری و شکست ناپذیری در ورزش‌های الکترونیک ایران است. کسی که بارها به دلیل‌های خنده‌دار شکست خورده است دلیل‌هایی که حتی یک درصد هم به او و تیمش ربطی نداشتند. اما باز در حال مبارزه برای هدفش است. من و تمام اعضای تیم تک مگا امیدواریم به زودی این بازیکن و تمام بازیکنان با استعداد ایرانی را در جایگاه‌هایی که لایقشان هستند ببنیم.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *