بررسی قیمت آیفون ۱۱ در بازار ایران و جهان

بررسی قیمت آیفون ۱۱ در بازار ایران و جهان

آیفون ۱۱ که در همین ماه یعنی September وارد بازار جهانی شد و بعد مدتی پیش خرید آن در ایران جا افتاد و اکثر کسانی که طالب iphone 11 بودند آن را پیش خرید کردند. اما آیا در ایران نیز ابن گوشی با همان قیمت آیفون ۱۱ بازار جهانی عرضه شد؟ یا باز هم کسانی این وسط برای سود بیشتر دندان تیز کزدند و قیمت ایفون ۱۱ را تا توانستند بالا بردند. به هر حال قیمت iphone 11 در ایران نیز مشخص شده است حال باید به این نکته باید توجه کنیم که قیمت ها با بازار جهانی برابر بودند با خیر؟

قیمت ایفون 11

قیمت ایفون ۱۱ در بازار جهانی

خوب ابتدا بیاید تا به قیمت پرچمداره کمپانی اپل در بازار جهانی بپردازیم. تک مگا به بررسی این قیمت ها در بین فروشگاه‌های معتبر جهانی پرداخته است. نتایج این بررسی به شرح زیر است:

 آیفون ۱۱ در Amazon

 

قیمت iphone 11

۱ -قیمت ایفون ۱۱

ابندا باید بگم که هیچ تفاوت قیمتی در بین رنگ های مختلف وجود ندارد و لازم نیست شما برای رنگ های پرفروش‌تر مبلغ بیشتر پرداخت کنید. نکته بعدی قیمت دلار امروز (۱۳۹۸/۰۷/۰۳) در بازار ایران برابر است با ۱۱.۳۰۰ تومان که ما با همین مبلغ قیمت را محاصبه کردیم. به هر حال قیمت ها در آمازون به این صورت است.

  • قیمت آیفون ۱۱ مدل ۶۴GB : قیمت ۹۰۰ دلار برابر با ۱۰.۱۷۰.۰۰۰ تومان
  • قیمت ایفون ۱۱ مدل ۱۲۸GB : قیمت ۹۸۸ دلار برابر با ۱۱.۱۶۴.۰۰۰ تومان

۲ – قیمت ایفون ۱۱ پرو ( Pro )

 

  • قیمت آیفون ۱۱ پرو مدل ۶۴GB : قیمت ۱۲۹۷ دلار برابر با ۱۴.۶۵۶.۱۰۰ تومان
  • قیمت ایفون ۱۱ پرو مدل ۲۵۶GB : قیمت ۱۴۸۲ دلار برابر با ۱۶.۴۶۶.۰۰۰ تومان
  • قیمت iphone 11 پرو مدل ۵۱۲GB : قیمت ۱۷۲۹ دلار برابر با ۱۹.۵۳۸.۰۰۰ تومان

۳ – قیمت آیفون ۱۱ پرو مکس ( Pro Max )

 

  • قیمت iphone 11 پرو مکس مدل ۶۵GB : قیمت ۱۴۲۰ دلار برابر با ۱۶.۰۴۰.۰۰۰ تومان
  • قیمت مدل ۲۵۶GB :  جهانی ۱۶۰۵ دلار برابر با ۱۸.۱۳۶.۰۰۰ تومان
  • قیمت مدل ۵۱۲GB : جهانی ۱۸۵۳ دلار برابر با ۲۰.۹۳۸.۰۰۰ تومان

[highlight color=”yellow”]نکته : در بازار جهانی هیچ تفاوت قیمتی بین رقیبان نمیتوانید پیدا کنید. نهایت تفاوت قیمت ۲۰ الی ۳۰ دلار است آن هم به دلیل انواع روش های ارسال هر سایت است. تنها تفاوت بزرگی که میتوانید پیدا کنید این است که بعضی سایت ها به دلایل مختلف تخفیف‌های بزرگی روی محصولات خود میگذارند. که فعلا درمورد قیمت آیفون ۱۱ یا قیمت ایفون ۱۱ پرو و یا iphone 11 پرو مکس همپین اتفاقی نیفتاده است.[/highlight]

آیفون ۱۱ در بازار ایران

در بازار ایران شرایط کاملا متقاوت است این گوشی در هفته‌ی اخیر بی‌ثبات ترین گوشی از نظر قیمت بوده است. البته نباید به فروشندگان ایراد گرفت. باید توجه داشته باشید که وارد کننده‌گان فقط قیمت گوشی را پرداخت نمیکنند. قیمت گمرک و عوارض واردات و همچنین مالیات بر ارزش افزوده نیر به این اضافه میشود که همه‌ی این ها در قیمت آیفون ۱۱ اثر منفی دارند. که باعث میشود قیمت ایفون ۱۱ در ایران با نرخ جهانی برابر نباشد.

قیمت ها

همین چند روز پیش بود که فروشگاه‌های مختلف در ایران و تهران پیش خرید آیفون ۱۱ را باز کردند. ولی قیمت ها فوق العاده بیشتر از چیزی بود که باید می‌بود. قیمت ها از ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان شروع میشد تا ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان اما امروز بعد از این که به چندین فروشگاه زنگ زدیم همه‌ی آن ها یک جواب به ما دادند. پیش خرید نداریم و سفارش هم نمیگیریم. شاید این به معنای افزایش قیمت آیفون ۱۱ باشد. اما ما مننظر هستیم تا فروشگاه های تهران قیمت ها را اعلام کنند تا ما هم قیمت ایفون ۱۱ را به شما اطلاع دهیم.

[highlight color=”yellow”]این مطلب همه روزه چک میشود. در صورتی که فروشندگان قیمت آیفون ۱۱ را به ما اعلام کنند ما نیز بلا فاصله این قیمت ها را در این مطلب قرار خواهیم داد.[/highlight]

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *