اقدامات هواوی برای توسعه اینترنت ۶G

اقدامات هواوی برای توسعه اینترنت ۶G

 

بعد از پیاده سازی اینترنت نسل ۵ در حالی که بیشتری از کشور ها از این فناوری برخوردار نیستند چین قصد دارد خود را برای اینترنت ۶G آماده کند و انتظار میرود که این طرح را در اواخر ۲۰۳۰ به اجرا برساند . چین این تصمیم را دارد که این طرح را در ۱۰ سال آینده در کل چین پیاده سازی کند .این پروژه ی بزرگ در تاریخ ژانویه امسال استارت میخورد و تحت پشتیبانی و نظارت وزارت ارتباطات چین است.

موارد استفاده ۶G

به گفته ی وزارت اتباطات کشور چین اینترنت ۶G تنها برای استفاده از تلفن های همراه نیست بلکه در تمامی فناوری ها همانند خودرو های بدون سرنشین ، کارخانه های بزرگ، شبکه ی اینترنت و بسیاری از صنایع دیگر به کار میرود و تنها محدود به گوشی نیست . یکی ویژگی های اینترنت ۶G نود تا صد برابر شدن سرعت اینترنت نسبت به نسل پنج است .

از طرفی دیگر باید گفت که کمپانی هواوی یکی از بزرگترین توسعه و ارائه دهنده ی شبکه ۵G در جهان است . و همچنین انتظار میرود این شرکت بزرگ خبر های بیشتری در مورد اینترنت نسل ۶G در سال جاری برای عموم به اشتراک بگذارد . کمپانی هواوی در این تلاش است که با همکاری دانشگاه های کانادا و شرکت های بزرگ دیگر زود تر به فناوری ۶G دستیابد و باید خیالمان راحت باشد که به این فناوری خواهند رسید .

برخی از شرکت های بزرگ اعلام دستیابی و توسعه شبکه ۶G کرده اند . و این پیام را میرساند که کمپانی های زیادی در حال رقابت با هم هستند تا به این فناوری برسند . کمپانی هواوی که به فناوری اینترنت نسل ۵ دست یافت بود، گمان میرود که  این احتمال هم وجود داشته باشد زودتر از کمپانی های دیگر به اینترنت نسل ۶ دستیابد .

حال باز انتظار میرود که با توسعه ی شبکه ی اینترنت شاهد پیشرفت های مثبت زیادی در بیشتر کشور ها باشیم .

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *