چگونه پابجی را بهتر بازی کنیم ؟

چگونه پابجی را بهتر بازی کنیم ؟

بازی PUBG یا PlayerUnknown’s Battlegrounds اولین بازی سبک battle royale که توانست دل طرفداران را به دست بیاورد و جامعه گیمرها را با این سبک جذاب آشنا کند. البته قبل از این بازی H1Z1 نیز با سبک Battle Royale وارد این صنعت شده بود که با توجه به باز خوردهای منفی که از این بازی منتشر شد خیلی زودتر از چیزی که نباید از چشم گیمرها افتاد و با وارد شدن PUBG این روند کامل شد تا این بازی برای همیشه فراموش بشه. به هر حال بریم سراغ آموزش بازی پابجی ( راهنمای بازی پابجی ) البته باید گفت که این آموزش به درد هردو بازی میخوره یعنی هم PUBG و هم PUBG Mobile پس نگران نباشید و این آموزش رو تا آخر دنبال کنید.

آموزش بازی پابجی با یک نکته شروع میشه اونم اینه که یادگیری این بازی یعنی هم PUBG و هم PUBG موبایل نیاز به تمرین داره و نیاز به این داره که از هوش خودتون استفاده کنید تا بهترین بودن رو تجربه کنید هرچند رعایت کردن بعضی چیزا هم بهتون کمک میکنه اما اصلی ترین نکته همینه تمرین تمرین تمرین و باهوش بودنه.

نکته اول : تنظیمات بازی 

اولین نکته‌ای که باید بهش توجه کنید تنظیمات بازی شماست که اگه تو بهترین حالت ممکن نباشه ممکنه روند بازی شما مختل بشه و اونطور که باید نتونید عمل کنید پس حتما یه سر به تنظیمات بازیتون بزنید و رو بهترین حالت ممکن این تنظیمات رو انجام بدید حالا شاید سوال کنید بهترین تنظیمات ممکن چه تنظیماتیه؟ باید جواب بدم که بهترین تنظیمات ممکن برای شما تنظیماتی هست که شما با اون راحت‌ترین حالت ممکن رو تجریه میکنید.

تنظیمات گرافیکی 

یکی اصلی‌ترین نکاتی که باید بهش توجه کنید تنظیمات گرافیکی شماست که باید رو بهترین حالت ممکن تنظیم بشه. بهترین حالت ممکن تنظیمات گرافیکی حالتیه که شما بشترین FPS ممکن رو بگیرید. و بازیتون به هیچ عنوان گیر یا هنگ نکنه البته برای این که این تنظیمات رو درست تنظیم کنید باید سیستم مورد نیاز یا حداقل سیستم مورد نیاز این بازی رو داشته باشید. این اولین نکته آموزش بازی پابجی بود که مهمترین نکته این آموزش هم به حساب میاد.

آموزش بازی پابجی

تنظیمات گرافیکی در PUBG

تنظیمات گرافیکی در PUBG Mobile

 

نکته دوم آموزش بازی پابجی : فرود تا لوت

اولین قدم شروع این بازی انتخاب مناسب‌ترین مکان ممکن برای فرود هست که باید به اون توجه ویژه‌ای بکنید باید گفت که مکان های زیادی برای فرود وجود داره و خیلی از بازیکنان نمیدونن که چطور و کجا باید فرود بیان و همین باعث میشه که دیرتر از بازیکنای رقیب اسلحه به دست بیارن و همین دلیل کافیه که شما بیشتر بازیاتون رو ببازید.

آموزش بازی پابجی

اما واقعا بهترین مکان برای فرود کجاست و چطور تشخیص بدیم؟

جواب این سوال پیش خود شماست باید به این نکته توجه کنید که سبک بازی شما چطوره برای کیل میجنگید یا مقام؟ آیا میتونید داخل شلوغ‌ترین مکان‌های فرود بازی مثل پوچینکی دووم بیارید یا نه؟ اگه اره بهترین مکان‌های برای لوت داخل هر نقشه شلوغ ترین جاها هستن مثل بوت کمپ و پوچینکی و… که صد در صد این مکان‌ها رو خودتون بهتر از من میشناسید. اما اگه جوابتون به سوال بالا اینه که نمیتونید دووم بیارید. بهتره به مکان‌های شلوغ هر مپ نرید تا بتونید اوایل بازی رو پشت سر بزارید.

نکته سوم : بیش از حد نیازتون لوت نکنید

آموزش بازی پابجی با این نکته جلو میره که لوت کردن درست باعث میشه که شما یک قدم از بازیکنای دیگه جلوتر باشید. بهترین راه لوت کردن پابچی اینه که شما بیش از حد نیازتون لوت نکنید و به محض پیدا کردن اسلحه‌ها و اچیومنت‌های مورد نیازتون شروع به پیش بردن بازی کنید و از لوت کردن بیش از حد صرفه نظر کنید. این نکته رو فراموش نکنید هیچ وقت ۲۰۰ تا تیر برای اسلحه M4 نیاز ندارید.

نکته چهارم آموزش بازی پابجی : همیشه درحال حرکت باشید

پابجی جز بازی هایی است که اگر در آن در حال حرکت نباشید حتما کشته خواهید شد. البته بحث کمپرها جداست که تمام هوش خود را به یک استراتژی اختصاص میدهند که البته باید این سبک را به عنوان یک سبک بازی قبول کنیم که در بسیاری از مواقع خیلی هوشمندانه احرا میشه این استراتژی.

نکته در نکته : این نکته فراموش نشه که شما باید در اواخر بازی کمترین حرکت ممکن رو داشته باشید و منتظر اشتباه دشمناتون باشید

آموزش بازی پابجی ( راهنمای بازی پابجی ) با این نکته یک قدم دیگه به کامل شدن نزدیک‌تر و نزدیک‌تر میشه اما این نکته پایان ماجرا نیست.

نکته پنجم : چمن ها باعث مخفی شدن شما نمی‌شوند

آموزش بازی پابجی

یکی از اشتباهات رایج بازیکنان پابجی مخفی شدن داخل بوته‌ها و چمن‌زارها است. اما کجای این کار اشتباست؟ با توجه به این که سیستم Match Makeing بازی یک سیستم بالانس مشخص ندارد همیشه بازیکنان حرفه‌ای در مقابل بازیکنان تازه کار قرار میگیرند و همینجاست که شما باید بفهمید بازیکنان حرفه‌ای به راحتی افرادی داخل چمن زار ها و بوته‌ها قایم شده‌اند را میبینند و این یعنی پایان کار برای این بازیکنان کم تجربه. آموزش بازی پابجی ( راهنمای بازی پابجی ) و یادگیری این بازی بسیار سادست اما همین نکته‌هاست که بازیکنان حرفه‌ای را از بازیکنان کم تجربه متمایز میکند.

نکته ششم آموزش بازی پابجی : از درگیری‌ بی مورد و بی فایده خودداری کنید 

یکی از استراتژهای درست بازی که شما رو به موفقیت نزدیک تز میکنه این هست که. با هوش خودتون درگیر بشید نه با اسلحه‌هاتون همه درگیری‌ها به نفع شما نیستن و اینکه شما چنتا کیل اضافی بگیرید و بمیرید هیچ چیزی رو تغییر نمیده بلکه هدف از بازی‌های Battle Royale تبدیل شدن به آخرین بازمانده است. و درگیر شدن شما به دلیل به دست آوردن لوت بیشتر وقتی که هر چیزی که نیاز دارید رو داخل کیفتون دارید بی مورد و بی فایدست. سعی کنید فقط به خاطر به دست آوردن ساختمان بهتر داخل سیف زون بجنگید

نکته هفتم : با زون حرکت کنید 

نکته‌ای که بسیاری از بازیکنان فراموش میکنن اینه که حتی بعد از لوت کردن هم به داخل زون نمیرند و این دقیقا نقطه‌ای هست که باعث میشه این بازیکن‌ها بیشتر first aid kit ها و بانداژهای خودشون رو برای زنده موندن بیرون از زون هدر بدن و نکته خنده دار قضیه اینجاست که حتی متوجه نیستن اونا دارن با زون میجنگن نه بازیکن‌ها و همین باعث میشه کلی آیتم برای سلامتی خودشون رو از دست بدن و اولین درگیری میفهمن که چیزی برای افزایش سطح سلامتی خودشون ندارن که خیلی دیره امیدوارم تا اینجا آموزش بازی پابجی ( راهنمای بازی پابجی ) چیزی بوده باشه که انتظار اونو داشتید و حالا بریم سراغ نکته بعدی

نکته هشتم آموزش بازی پابجی : همه نمیتونن یک تک تیر انداز خوب باشن

پابجی از نوع بازی‌هایی هست که برای استفاده کردن از هر کدوم از سلاح‌های داخل بازی باید تمرین زیادی داشته باشید و قطعا سخت‌ترین نوع این سلاح‌ها Sniper Rifle ها هستن که کار با این نوع سلاح‌ها نیاز به تمرین خیلی زیاد داره و البته خیلی‌ها اصرار به این دارن که کار کردن با این سلاح‌ها خیلی آسونه و برای استفاده از این سلاح‌ها سخت آماده هستن که کاملا اشتباهه . اگه شما هم مثل من توانایی استفاده از این سلاح‌هارو ندارید پیشنهاد میکنم که برید سراغ سلاح‌های DRM یا Auto Sniper Rifle که شامل سلاح‌های SKS و SLR و QBU و MINI 14 و MK14 که هم میتونن آخر بازی کمک حالتون باشن و هم برای شلیک با برد متوسط به بالا مناسب هستن البته آموزش بازی پابجی به اینجا ختم نمیشه و باید کم کم بریم سراغ نکته بعدی

نکته نهم : تمرین تنها عامل پیشرفت و بهتر شدن

راهنمای بازی پابجی رو با این نکته ادامه میدیم که هیچ وقت از تمرین کردن دست بر ندارید. (البته اگه قصد دارید این بازی رو جدی ادامه بدید) هیچ چیز نمیتونه به غیر از تمرین باعث پیشترفت شما بشه و همزمان با تمرین کردن تجربه شما هم بیشتر میشه و بعد از مدتی به چشم خودتون پیشترفت خودتون رو میبینید البته این وسط ها سری هم به استریمرهای حرفه ای بزنید و از فیلم‌های یوتبوب هم بهره ببرید (فیلم‌های آموزشی پابجی) تا بهتر پیشترفت کنید

نکته دهم آموزش بازی پاجی : آروم باشید و بدون استرس بازی کنید.

آروم بودن شما باعث میشه بهتر و درست تر فکر کنید

 

بیشتر بخوانید : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات ۱

  1. Amir king گفت:

    من پابجی بازی میکردم ولی چند وقت میشه وقتی میرسه به همین صفحه که عکس یه لشکره میخواد بره تو نمیره همونجا گیر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *