حذف اپلیکیشن Zoom از کامپیوتر کارمندان گوگل

حذف اپلیکیشن Zoom از کامپیوتر کارمندان گوگل

امروزه امنیت در کمپانی‌های بزرگ دنیا حرف اول را میزند. این درحالی است که بسیاری از افراد و بسیاری از کارمندان برای ایجاد کنفرانس‌های خبری از اپلیکیشن Zoom استفاده میکنند. اما به گفته گوگل یک حفره امنیتی بزرگ باعث حذف اپلیکیشن Zoom از کامپیوتر کارمندان گوگل شد. سخنگوی گوگل در مورد این برنامه و هچنین دلیل حذف این اپلیکیشن اینگونه سخن گفت :

دلیل حذف اپلیکیشن Zoom از کامپیوتر کارمندان گوگل

امنیت سایبر عملی برای دفاع از رایانه ها ، سرورها ، دستگاه های تلفن همراه ، سیستم های الکترونیکی ، شبکه ها و داده های حملات مخرب است. همچنین به عنوان امنیت فناوری اطلاعات یا امنیت اطلاعات الکترونیکی شناخته می شود. این اصطلاح در متن های مختلف ، از تجارت گرفته تا محاسبات موبایل کاربرد دارد و می تواند به چند دسته مشترک تقسیم شود.

باید گفت که  اپلیکیشن زووم از قبل هم مورد بررسی قرار گرفته بود و سازنده این اپلیکیشن نیز چندین بار متهم به جاسوسی از کمپانی‌های بزرگ دنیا بود است. در حقیقت ، Google اولین شرکتی نیست که استفاده از Zoom را ممنوع اعلام کرده است. تسلا در اوایل ماه جاری نیز به دلیل نگرانی های امنیتی همین کار را انجام داد و از کارمندان خواست تا به جای آن به تماس های تلفنی ، ایمیل و متون اعتماد کنند.

حذف اپلیکیشن Zoom از کامپیوتر کارمندان گوگل به ما این ندا را میدهد که ممکن است این اپلیکیشن برای ما نیز امن نباشد پس تا زمانی که امنیت این اپلیکیشن تایید نشده است از این اپلیکیشن استفاده نکنید. و اگر این اپلیکیشن بر روی تلفن همراهتان و یا کامپیوترتان نصب و یا وجود دارد به حذف و پاک کردن آن اقدام کنید

بیشتر بخوانید :

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *