درگاه های پرداختی جعلی دیوار در کمین کاربران این سایت

درگاه های پرداختی جعلی دیوار در کمین کاربران این سایت

دیوار به عنوان یکی از یزرگترین و پرطرفدارترین وبسایت‌ها و اپلییکیشن‌های ایرانی که استفاده از آن برای فروش چیزهایی که نیاز نداریم و آگهی کردن برای چیزهایی که نیاز داریم یک گجت پرطرفدار در ایران است. و با بازدید ماهیانه ۱۶ الی ۲۸ میلیون نفر یکی از بزرگترین‌ها در حوزه وب است. نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه. اما کلاهبرداری‌های زیادی در این سایت صورت میگیرد. اما روش جدیدی برای کلاهبرداری از کاربران سایت ایجاد شده است. و آن هم درگاه های پرداختی جعلی دیوار است.

اما این درگاه ها (درگاه های پرداختی جعلی دیوار) چه درگاه‌هایی هستند و چطور به آنها متصل میشوید؟ باید گفت که درگاه‌های اصلی دیوار بسیار امن هستند. اما هکرها جدیدا با ساخت درگاه‌هایی همانند درگاه‌های اصلی دیوار به خالی کردن حساب‌های مشترکین این سایت میپردازند. روش این هکرها به این صورت است که به دنبال جدیدترین آگهی ها میروند. و با یک شماره پیامکی گسترده به شماره هدف خود پیام میدهند. متن پیام به صورت زیر است.

فقط با ۱۰۰۰ تومان آگهی خود را به کل ایران نشان بدهید. برای پرداخت و انجام عملیات ویژه کردن آگهی روی لینک زیر کلیک کنید:
http://*****.***

وارد شدن شما به لینک مساوی است با وارد شدن به درگاه های پرداختی جعلی دیوار که توسط هکرها ساخته شده است. و شما به امید این که یک تخفیف ویژه گرفتید و میخواهید سریع‌تر از آن استفاده کنید. اطلاعات حساب خود را وارد درگاه جعلی میکنید. و بعد از پزداخت میبینید که حساب شما کاملا خالی شده است.

چگونه درگاه های پرداختی جعلی دیوار را شناسایی کنیم؟

  • دقت کنید که برای پرداخت از هیج لینک واسطی استفاده نکنید و فقط و فقط از سایت دیوار برای وارد شدن به درگاه‌ها استفاده کنید.
  • دیوار سابقه تخفیف در خدمات خود نداشته است. و برای اطلاع از تخفیف‌ها از سایت یا اپلیکیشن دیوار پیگیری کنید.
  • تمام درگاه‌های پرداخت امن از پروتوکل SSL استفاده میکنند و آدرس اینترنتی آنها با Https:// شروع میشود.
  • به SMS هایی که شما را به یک در گاه پرداخت متصل میکنند اعتماد نکنید.

متاسفانه بیشتر هکرهایی که از این روش استفاده میکنند (درگاه های پرداختی جعلی دیوار) خارج از کشور هستند و پیگیری جرایم آن‌ها بسیار سخت است.  پس حتما اطمینان حاصل کنید که از لینک های معتبر برای پرداخت استفاده میکنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *