بازی Fez و معرفی آن و همچنان رایگان شدنش به مدت یک هفته

بازی Fez و معرفی آن و همچنان رایگان شدنش به مدت یک هفته

معرفی بازی Fez

اگر به دنبال بازی معمایی و سرگرم کننده هستید ما بازی Fez را به شما معرفی میکنیم. بعد از مدتی که فروشگاه EpicGames (اپیک گیمز) بازی های خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داد این بار نوبت بازی Fez شده است و به مدت  یک هفته از تاریخ ۲۲ آگست ۲۰۱۹ به روایتی یعنی در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ تا تاریخ ۲۹ آگست ۲۰۱۹ یعنی ۷ شهریور ۱۳۹۸ به صورت رایگاه قرار میگیرد.

 

EpicGames

 

این بازی معمایی در سال ۲۰۱۳ توسط استدیو Polytron Corporation ساخته شده و به دست شرکت Trapdoor برای سیستم عامل ویندوز عرضه و ارائه داده شده است.برای اجرای این بازی سیستم گیمینگ حرفه و قوی لازم نیست.

داستان این بازی در مورد شخصیتی به اسم گومز است که در این بازی حالت دو بعدی دارد و در دنیایی دو بعدی مشغول زندگی کردن است و در سفرهای خود به دنیای سه بعدی پا میگذارد.

هدف از ساخت این بازی که حالت معمایی دارد، جمع آوری تعدادی مکعب است که با جمع کردن آن میتوان نظم را به جهان بازی بازگردان.

گومز که شخصیت اصلی Fez است میتواند با پریدن بر روی لبه ها به محیط های گوناگون سفر کند. با کمی گشت و گذار در این بازی معمایی میتوان ضمیر بازی را تغیر داد مثلا با جعبه هایی که سویچ را فعال میکند یا بمب هایی که گذارگاه ها را آشکار  میکند.

قسمت های اکتشافاتی این بازی معمایی شامل مجموعه ای از رمز ها نقشه گنج و اتاق های مخفی است که بازی کن با بدست آوردن آن میتواند محیط و ماجراجویی جدیدی را به دست بیاورد. شخصیت بازی پس از هربار بر اثر سقوط با بمبی بمیرد بلافاصله  زنده میشود میتواند به بازی ادامه دهد.

ویژگی

دیگر این بازی EpicGames  آن را رایگان نموده حالت دو بعدی آن است ولی در طی بازی کردن برای یک سری از مراحل آن را به صورت اول شخص نموده و جذابیت بازی Fez را بیشتر میکند.

 

چند نمونه از عکس

سیستم مورد نیاز اجرای بازی رایگان Fez

EpicGames

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *