دوتا ۲ وارد فصل چهارم سیستم رنکینگ خود شد | بررسی تغییرات فصل چهارم این سیستم

دوتا ۲ وارد فصل چهارم سیستم رنکینگ خود شد | بررسی تغییرات فصل چهارم این سیستم

دوتا ۲ وارد فصل چهارم سیستم رنکینگ خود شد. دو سال پیش در همین تاریخ اولین فصل رنکینگ شروع شد. اما در این فصل یعنی فصل چهارم چه تغییراتی ایجاد شده است؟ آیا مانند آپدیت‌های قبل سیستم رنکینگ بدتر شده است؟ در جواب باید بگوییم که خیر کمپانی والو شناخت بسیار خوب و درستی از مشکلات بازیکنان Dota 2 پیدا کرده است. همین نیز باعث شده است که این آپدیت سیستم رنکینگ یکی از بهترین آپدیت های Dota 2 باشد. در ادامه قصد داریم به این تغییرات جدید نگاهی بیندازیم تا با این تغییرات بیشتر آشنا شویم.

دوتا 2

تغیرات آپدیت جدید دوتا ۲

۱ – اسمورف‌ها به گوشه‌ی رینگ کشیده شدند

اسمورف ها ( Smurfs ) بهتر شناخته خواهند شد و در صورت شناخته شدن صد در صد بن خواهند شد. والو قبلا هم این قول را داده بود اما قدمی در این رابطه بر نداشته بود. با این کار کسانی که اکانت باز میکنند و اکانت‌ها را میفروشند به مشکل خواهند خورد. البته کسانی که اکانت بایر هستند اکانت آنان رنک بن ( Rank Ban ) خواهد شد و باید دوباره اکانتی که خریداری کرده‌اند را از صفر شروع کنند.

۲ – دیگر به ۱۰۰ گیم برای رنک باری کردن نیاز ندارید

از این پس کسانی که اکانت جدید برای دوتا ۲ میسازند تنها با ۱۰۰ گیم نمیتوانند به سمت رنک بازی کردن بروند بلکه باید مانند ۲ سال پیش تایم پلی خود را به ۱۰۰ ساعت برسانید تا بتوانند Ranked Match بازی کنند.

۳ – براساس تاثیرگذاریتان در بازی MMR دریافت میکنید

از این پس دوتا ۲ تنها به برد MMR نمیدهد. بلکه ربات های DOTA 2 بازی شما را آنالیز کرده و بر اساس تاثیرگذاری شما بر بروند برد به شما MMR خواهند داد. حتی ممکن است شما بازی را ببازید اما MMR شما افزایش پیدا کند.

۴ – هر اکانت دوتا ۲ فقط یک شماره

از این پس برای هر اکانت Dota 2 فقط از یک شماره تلفن میتوانید استفاده کنید. مانند گذشته نمیتوانید با یک شماره بی نهایت اکانت برای دوتا ۲ بسازید

۵ – فوش دادن و سرزنش کردن ممنوغ

از این پس افرادی که در دوتا ۲ از کلمات رکیک استفاده کنند یا هم تیمی خود را مسخره کنند در صورت ریپورت شدن به خاطر تاکسیک بودن. بن خواهند شد (از این پس این گونه ریپورت ها بیشتر بررسی میشود )

دوتا 2

۶ – از این پس رنک‌های دوتا ۲ با یک دیگر در ارتباط هستند

از این پس رنک Core و Sup از یک دیگر جدا نیستد. یعنی سبک بازی شما میتواند بر هر دو تاثیر مثبت یا منفی بگذارد

۷ – حل مشکل پارتی 

از این پس اگر رول یکی از افراد پارتی درست انتخاب نشده باشد و مانع Find Match شود به بقیه افراد حاضر در پارتی دوتا ۲ نشان خواهد داد که کدام یک از افراد پارتی مشکل ایچاد کرده‌ است.

۸ – سیستم بالانس جدید

در این آپدیت دوتا ۲ به جای بالانس کردن رنک دو تیم به طور کل رنک ها رو با توجه به رول ها بالانس خواهد کرد ( یعنی رول مید شما اگه رنکش پایین ترینه بالاترین رنک تیم مقابل مید نخواهد بود )

۹ – رولی که انتخاب کردید را بازی کنید

از این به بعد در دوتا ۲ شما می توانید در ابتدای بازی کسانی که رول ساپ انتخاب می کنند ولی کری پیک می کنند را ریپورت کنید و اگر این رفتار از شخص تکرار شود با توجه به خودشان به شدت برخورد خواهند کرد .

۱۰ – MMR در TBD های دوتا ۲ دیگر نامحدود نیست

از این به بعد مدال رنکی که باز می شود برای اکانت ها محدود نیست و این باعث می شود کسانی که خوب بازی می کنند نزدیک به رنک خودشان رنک اکانت را باز کنند و کمتر شاهد اسمرف باشیم.

نظرات ۵

 1. مرتی گفت:

  خیلی توضیح خوبی دادید فقت یه سوال جدیدن بالاترین رنکی که بعد از ۱۰TBDمیده چیه

  1. عرفان محمدیان گفت:

   فکر کنم مدال منظورتون

 2. Rey گفت:

  ممنون که اپدیت ها رو توضیح میدید و همینطور از سایت بروزتون

 3. Yad گفت:

  سلام
  تنها جایی که اینقدر ریز در مورد این اپدیت توضیح داده شده است.
  ممنون
  به کارتون ادامه بدید و آخرین آپدیت ها رو تحلیل کنید

 4. alireza گفت:

  دمت گرم داداش عالی بود بیزحمت بقیه اپدیت های مربوط به رنک دوتا رو برامون بررسی کن ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *