دیسکورد از دسترس کاربران ایرانی خارج شد (به روز رسانی : رفع شد )

دیسکورد از دسترس کاربران ایرانی خارج شد (به روز رسانی : رفع شد )

دیسکورد پلتفرم محبوب بین گیمرها و همچنین افرادی که نیاز به یک چت صوتی داشتند با بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر از سراسر جهان ساعاتی پیش از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. طبق گزارش کاربران تک مگا Discord هم در اینترنت موبایل هم ADSL از دسترس خارج شده است و کاربران توانایی اتصال مستقیل به آن را ندارند. اما این درحالی است که هنوز معلوم نیست که این قطع دسترسی به دلیل تحریم‌های آمریکا است یا تصمیمی در داخل کشور برای فیلترینگ این پلتفرم.

بیانیه Discord در رابطه با قطع دسترسی برای کاربران ایرانی 

تمامی ISP ها (شرکت های خدمات اینترنت) دسترسی کاربرای ایرانی به وبسایت و هم چنین اپلیکیشن دیسکورد قطع کردند و تمامی کاربران ایرانی در صفحه Cheking for update متوقف میشوند.

پیشنهاد ما به این کاربران برای دسترسی به سرورهای ما استفاده از VPN است تا بتوانند از خدمات ما به درستی استفاده کنند.

هرچند دیسکورد این قطعی را به گردن ISP ها در ایران انداخته است. اما تا الان هیچ واکنشی از سوی ISP های ایرانی دیده نشده است. همچنین صفحه سایت Discord همانگونه است که چند روز پیش نمونه‌ی آن در خبر گذاری فارس دیده شد. و این احتمال میرود که این قطع دسترسی به دلیل تحریم های آمریکا است.

کلام آخر در رابطه با قطع دسترسی به دیسکورد

به هر حال باید منتظر ماند و دید که این اتفاق چگونه حل خواهد شد. اما گویا دیسکورد با بیانیه خود تقصیرها را از سر خود باز زد اما به هر حال هنوز هیچ چیز قطعی نیست و نمیتوان گفت که این قطع دسترسی برای همیشه خواهد بود و امکان دارد تا ساعات آیند و روز های آینده این قطع دسترسی رفع شود. اما شما کاربران تک مگا از تجربه‌ی خود به ما بگویید آیا شما هم نمی‌تواند به سرورهای دیسکورد متصل شوید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و نظر خود را راجب این اتفاق به ما بگویید

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۱

  1. سحر گفت:

    Discord از داخل کشور مسدود شده. طی مشکل کانکت شدن به سرور با تیم پیشتیبانی نرم افزار تماس گرفتم. راه های زیادی رو به من پیشنهاد کردند که مشکل من حل بشه اما متاسفانه نشد.
    بعدا متوجه شدم مشکل از داخله…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *