استدیوCriterion Games دوباره سازنده بازی‌های Need for speed شد

استدیوCriterion Games دوباره سازنده بازی‌های Need for speed شد

پیرو جدیدترین اخبار بازی کمپانی الکترونیک آرتز (EA) بازگشت Criterion Games به need for speed اعلام کرد که وظیفه ساخت بازی‌های سری Need for speed رو دوباره به استدیو Criterion Games محول کرد. برای کسانی که با این استدیو بازی سازی آشنا نیستند. باید بگم که این استدیو سازند بازی‌های Need for Speed Hot Pursuit در سال ۲۰۱۰ و همچنین نسخه remake بازی Most Wanted در سال ۲۰۱۲ بودند. همچنین وظیفه طراحی بخش بتل رویال بازی Battlefield V بر عده این استدیو‌ی بازی سازی بود.

همچنین استیدو ghost games که سازنده بازی‌های Need for speed payback و همچنین آخرین نسخه این سری یعنی Need for speed heat وظیفه پشتیبانی را در این کمپانی برعهده خواهند گرفت. همچنین EA این یعنی ghost games از این پس با نام EA Gothenburg فعالیت خواهد کرد. و نقش پشتیبانی استدیوهای EA را بر عهده خواهد داشت. بازگشت Criterion Games به need for speed هم یکی از دلایل این تغییر است.

توییت های EA در این مورد

مهارت مهندسی اعضای تیم گوتنبرگ ما برای پروژه‌های ما بسیار اهمیت دارد؛ برخی از آن‌ها در ساخت موتور Frostbite نقش داشته‌اند و هم‌اکنون در همان موضع باقی خواهند ماند.

به جز مهندسان و کسانی که قرار است به موقعیت‌های دیگری منتقل شوند، ۳۰ کارمند دیگر در گوتنبرگ حضور دارند که ما امیدواریم آن‌ها را در نقش‌های دیگر در شرکت به کار ببریم.

همچنین EA اعلام کرد که محل قرار گیری استیدو Ghost games یعنی سوئد مکان مناسبی برای جذب استعداد‌ها برای AAA نیست و این را دلیلی برای این تغییر اعلام کرد.

ghost games به ما کمک کرده تا تجربه‌ای بی‌نظیری از Need for Speed را به بازیکنان خود ارائه دهیم. ارائه‌ی مستمر بازی‌ها در سطح AAA به این معنی است که ما نیازمند تیم‌هایی با مهارت‌های متنوع در مکان‌هایی هستیم که بتوانیم به‌صورت پیوسته از آن‌ها پشتیبانی کنیم و اعضای جدیدی را به تیم اضافه کنیم. علی‌رغم تلاش‌های ما برای ایجاد ثبات در یک گروه مستقل بازی‌سازی در گوتنبرگ در طی چندین سال، متوجه شدیم که گستره‌ی افرادی که ما برای حفظ یک استودیوی کامل AAA به آن‌ها نیاز داریم، در آن مکان وجود ندارد. Criterion هم‌چنین می‌تواند رهبری باثباتی را که ما برای حفظ ساخت و ارائه‌ی تجارب جدید Need for Speed در سال‌های آینده به آن نیاز داریم، به ما ارائه دهد.

بازگشت Criterion Games به need for speed به عنوان سازنده سری Need for speed یک اتفاق فوق‌العاده است و ما بی‌صبرانه منتظر اضافه کردن استعدادهای جدید به تیم خوب آن‌ها و ساخت یک آینده‌ی خوب برای Need for Speed هستیم. تیم‌های مهندسی در گوتنبرگ نیز برای ادامه‌ی برنامه‌های ما در سراسر EA، حیاتی هستند.

اما آیا بازگشت Criterion Games به need for speed یک اتفاق خوب است یا بد؟

محصولاتی که این استدیو در گذشته به ما ارائه کردند یعنی عناوینی مانند Need for Speed Hot Pursuit عناوین فوق العاده‌ای بودند. و از زمانه خود بسیار جلوتر باید بگیم که این استدیو سال‎‌های زیادی است که در سری Need for speed کارهای زیادی انجام نداده ولی مطمعنا توانایی این را دارد که عملکردی فوق العاده داشته باشد. و عملکرد این استدیو به ما نشان میدهد که بازگشت Criterion Games به need for speed اتفاقی خوب است یا بد.

بیشتر بخوانید:

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *