بررسی بازی call of duty warzone از نگاه تک مگا

بررسی بازی call of duty warzone از نگاه تک مگا

بازی call of duty warzone عنوان بتل رویالی دیگر از اکتیویژن که چند روز پیش منتشر شد. و میتوان گفت اولین بازی بود که این کنپانی به صورت رایگان ( free to play ) برای بازیکنان ارائه داد Activision قبلا هم سراغ این سبک بازی ها رفته بود و نمیتوان گفت که خیلی موفق بود. عنوانی ماننده Call of duty Black ops 4 که کاملا یک بازی بتل رویال است. اما این بازی با نقدهای جالب رو به رو نشد و تقریبا یک شکست برای این کمپانی محصوب میشد. اما ما در این مطلب قصد داریم که به بررسی بازی call of duty warzone بپردازیم.

باید گفت که بعد از black ops 4 کسی فکرش را هم نمیکرد که Activision به سراغ یک عنوان بتل رویال دیگر برود. اما تجربه موفق call of duty modern warfare باعث شد که سازنده این بازی به این فکر باشد که یک عنوان بتل رویال هم برای این بازی بسازد. و باید گفت که بسیار موفق بود. عنوان call of duty warzone با نقدهای بسیار مثبتی رو به رو شده است. و تا حد زیادی موفق بوده است. بگزریم به هر حال نوبتی هم باشه نوبت ماست که به بررسی بازی call of duty warzone بپردازیم.

نگاه اول

در نگاه اول شما با یک بازی کاملا متفاوت در این سبک رو به رو هستید. چه در بحث سبک بازی چه در بحث نزدیکی گیم پلی به واقعیت و چه از لحاظ صدا گذاری و سبک بازی باید گفت که Activision بسیار هوشمندانه تغییراتی در این بازی و این سبک ایجاد کرده است که این تغییرات بعضا جزئی سبک بتل رویال این بازی را با بازی هایی ماننده PUBG و Fortnite کاملا متفاوت کرده است. در این بازی هرچه بیشتر سعی شده که حقایق نمایش داده شوند نه یک بازی سرگرم کننده.این حقایق در سبک بازی call of duty warzone هستند. و به صورت واضح قابل دیدن به هر حال نگاه اول ما اینطور به پایان رسید بریم که به بررسی بازی call of duty warzone از جهات مختلف بپردازیم.

بررسی بازی call of duty warzone از لحاظ گرافیکی

باید که این بازی فرزند بازی call of duty Modern warfare محصوب میشود و این بازی تمام چیزهایی که دارد را از این بازی به ارث برده است. از لحاظ گرافیکی نیز این بازی تمام چیزهایی که در call of duty modern warfare وجود دارد به ارث برده است. و تک مگا به این بازی از لحاظ گرافیکی نمره ۹ از ۱۰ را میدهد.

بررسی این بازی از لحاظ صداگذاری

همانطور که گفته شد این بازی تمام چیزهایی که دارد از جمله گرافیک بصری و همچنین صداگذاری را از پدر خود یعنی call of duty modern warfare به ارث برده است. و باید گفت صدا گذاری در این بازی و همچنین پدر خود بدون نقص است. و تنها جایی است که میتوانید صدای میدان جنگ را اینطور واقعی و بدون نقص بشنوید. بر اساس بررسی بازی call of duty warzone از لحاظ صداگذاری امتیاز تک مگا به صدا گذاری این بازی نمره ۱۰ از ۱۰ است.

بررسی این بازی call of duty warzone به ما نشان داد که اکتویژن سبک خود را در سری بازی های بتل رویال پیدا کرده است

بررسی بازی call of duty warzone

وجود کیل استریک در بازی بتل رویال

کیل استریک بخش جدا نشدنیی از سری بازی های call of duty است. و نمیتوان این سری بازی ها را بدون این کیل استریک ها تصور کرد. اما باید گفت که وجود کیل استریک در یک بازی بتل رویال آن هم برای اولین بار بسیار جذاب است. شما با غارتی که در بازی میکنید و پولی که به دست می آوردید میتوانید یک سری کیل استریک ها را خریداری کنید که این امکان را به شما میدهد که بازی مقداری برای شما ساده تر شود. هرچند این کیل استریک ها مقداری مشکل را هم در بازی ایجاد کرده اند اما این مشکلات مطمعنا به مرور زمان حل خواهند شد.

سیستم HP (میزان سلامتی کارکتر) داینامیک

بعد از این که اکتیویژن سیستم استاتیک را در black ops 4 پیاده کرد از سوی منتقدان با نقدهای منفی زیادی رو به رو شد. بررسی بازی call of duty warzone به ما نشان داد که این سیستم برای اولین بار در یک بازی بتل رویال به دست اکتیویژن در بازی COD : Warzone پیاده شده است. که این ویژگی نیز بازی را بسیار جذاب کرده است. و این حس را به شما میدهد که شما واقعا دارید یک کال آف دیوتی بازی میکنید.

سیستم جذاب تعویض جلیقه ضد گلوله

بعد از دیدن این ویژگی گفتم وای خدای من یک بازی ساز چقدر میتونه ریز بین و نکته مند باشه اکتیویژن تمام تلاش خودش رو کرده تا حس یک نبرد واقعی رو یه تمام مخاطبانش ارائه بده. این ویژگی این گونه است که شما باید فلزی که داخل جلیقه ضد گلوله دارید رو هر بار بعد از تیر خوردن و درگیری ها عوض کنید. دقت کنید نباید جلیقه ضد گلوله تعویض بشه بلکه باید فلزی که درون اون قرار داره تعویض بشه و این چیزیه که ما در هیچ بتل رویال دیگه ای ندیدیم.

یک نکته منفی از بررسی بازی call of duty warzone

تنها نکته منفی که تمام مدت در بازی تو چشم میزد و من رو به شدت هر چه تمام آزار میداد نمایش انیمیشنی لوت ها روی زمین بود. که وقتی داشتم لوت میکردم و دنبال یه اسلحه خوب میگشتم حسی مثله حس فورتنایت بهم دست میداد به نظر من بازی که انقدر رو چیزای مختلف خوب کار کرده نباید همچین نکته ای رو فراموش بکنه. لوت کردن در بازی اصلا جذاب نیست و نمیتونه راضی کننده باشه اکتویژن میتونست از جعبه مهمات استفاده کنه و اسلحه هار رو داخل اون قرار بده نه اینکه اسلحه ها به صورت انیمیشنی و سه بعدی روی بین زمین و هوا معلق باشند.

۱۵۰ نفر تا پیروزی نهایی

در حالی که تمام بازی های بتل رویال از ۶۰ الی ۱۰۰ بازیکن در هر بازی میزبانی میکنند. COD : Warzone با ۱۵۰ بازیکن در یک بازی وارد میدان شده است اما این پایان ماجرا نیست و ۲۰۰ نفره شدن Call of Duty : WarZone به زودی اتفاق خواهد افتاد. و این بازی را که در حال حاضر بزرگترین بازی بتل رویال است را بزرگتر و بزرگتر خواهد کرد. اکتیویژن با این ویژگی ها این را واضح اعلام کرده است که میخواهد سبک بتل رویال مختص به خود را ساخته باشد و ار بقیه بازی ها تقلیدی نکرده باشد. به هر حال بررسی بازی call of duty warzone این نکته را کاملا به ما گوش زد کرد.

داخل Zone بازی کنید یا توسط گاز خفه خواهید شد

همانطور که گفتیم Activision سعی زیادی کرده که این بازی طوری پیش بره که هیچ کس یک درصد هم به تقلید این شرکت از سایز بازی‌ها فکر هم نکنن در این بازی بجای استفاده از یک خط برای جدا کردن safe zone و danger zone از گاز شیمیای استفاده کرده‌اند که بسیار هوشمندانه و جذاب است. و میتوان گفت که این مورد به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته شده است.

نگاه آخر 

این بازی بیشتر از هر بای یتل رویال دیگه‌ای به واقعیت‌های یک جنگ و میدان جنگ واقعی در سبک بتل رویال نزدیک شده و بدون شک تک مگا به شما پیشنهاد میکنه که حتما و حتما این بازی رو تجربه کنید

بیشتر بخوانید : 

 

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *