حمله به دکل‌های ۵G در انگلستان و دردسری‌های آن برای اوپراتورهای انگلیسی

حمله به دکل‌های ۵G در انگلستان و دردسری‌های آن برای اوپراتورهای انگلیسی

طبق جدیدترین اخبار فناوری در پی شیوع ویروس کرونا (Covid-19) دردسرهای زیادی برای اوپراتورهای اینترنت و تلفن به وجود آمد. ازجمله افزایش بیش از حد استفاده از اینترنت و کمبود امکانات این اوپراتورها برای ارائه خدمات باعث شد نارضایتی‌های زیادی به وجود بیاد. اما این موضوع به اینجا ختم نشد و حمله به دکل‌های ۵G در انگلستان یکی دیگه از آن دردسرها بود. درحالی که شرکت چینی Huawei پیش قدم در گسترش شبکه ۵G در بریتانیا است. عده‌ای از مردم معتقدند که یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در انگلستان ورود کارکنان چینی این شرکت به شهرهایشان است. و برای مقابله با این تهدید اقدام به آتش زدن دکل‌ها کردند.

چهار اپراتور برتر تلفن همراه در انگلیس بیانیه مشترکی را صادر کرده اند و درخواست کمک برای جلوگیری حمله به دکل‌های ۵G در انگلستان را دارند :

برجهای سلولی متعدد در هفته گذشته در حملات آشکار با آتش سوزی در انگلستان مورد هدف قرار گرفتند ، پس از آنکه تئوری های توطئه آنلاین به طور دروغ پیوند انتشار همه گیر کروناویروس را به شکل ۵G نشان دادند. هیچ مدرک علمی برای نشان دادن پیوند وجود ندارد ، اما تئوری ها به طور گسترده در شبکه های اجتماعی مانند Facebook و Nextdoor گسترش یافته است.

بیانیه مشترک EE ، o2 ، Three و Vodafone می گوید: “این ادعاها نه تنها بی اساس نیستند بلکه برای مردم و مشاغل که به تداوم خدمات ما اعتماد دارند مضر است.” “آنها همچنین منجر به سوءاستفاده از مهندسین ما شده اند و در بعضی موارد مانع از نگهداری اساسی شبکه می شوند.”

بیشتر بخوانید : 

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *