اینترنشنال ۲۰۱۹ تا ساعاتی دیگر آغاز میشود | نگاهی کلی به این رویداد مهم ورزش های الکترونیک

اینترنشنال ۲۰۱۹ تا ساعاتی دیگر آغاز میشود | نگاهی کلی به این رویداد مهم ورزش های الکترونیک

اینترنشنال ۲۰۱۹ رویداد مهم ورزش های الکترونیک که ۹ سال متوالی است که برگزار میشود . و هر سال یک شگردی می آفریند امسال مبلغ جایزه‌ی ti9 به ۳۳ میلیون دلار رسید معادل ۴۶۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان ! international 2019 رکورد دار مبلغ جایزه بین تمام بازی ها و همچنین ورزش ها است جالب است بدانید مبلغ جایزه برای تیم قهرمان در لیگ قهرمانان آسیا ۱۰ میلیون دلار بود . هر چند بازی کردن dota2 از آن چیزی که فکر میکنید سخت تر است .

اما این جایزه از کجا می‌آید ؟ و چگونه کمپانی والو میتواند همچین مبلغی را به عنوان جایزه اعلام کند ؟

کمپانی والو هر سال قبل از شروع رویداد مهم خود یک dlc به بازی اضافه میکند . امسال هم چند ماه قبل شروع اینترنشنال ۲۰۱۹ کمپانی والو  dlc خود را به بازی اضافه کرد هر بازیکن با خرید این dlc به قیمت ۹.۹۹ دلار میتواند از امکانات ویژه‌ای در بازی بهرمند شود مانند آیتم های جدید و با ارزش و… که هر ساله میتوان گفت ۷۰ درصد بازیکنان dota2 این dlc را که همه آن را با نام battle pass میشناسند را خریداری میکنند . و والو یک سوم از مبلغ فروش را به رویداد اصلی خود اختصاص میدهد.

dota2 - ti9 - battle pas

international 2019 battle pass

ti9 در شهر شانگهای چین و در استادیوم Mercedes-Benz Arena برگزار میشود طبق گفته‌ی کمپانی والو دیروز تمام تیم ها به شهر شانگهای رسیدند و آماده اند تا مسابقات را از فردا ساعت ۵:۳۰ به وقت تهران شروع کنند .

تیم های حاضر در اینترنشنال ۲۰۱۹

از سال ۲۰۱۱ که این رویداد شروع شد هیچ کس فکر نمیکرد که این مسابقات به این سطح برسد . مسابقه ای کاملا حرفه‌ای بین ابر قدرت های رشته‌ی dota2 . امسال میتوان گفت تمام قدرت های این رشته در این رویداد حضور دارند . تیم هایی ماننده : Liquid – Secret – OG – VP -EG و .. همچنین بعد از دوسال دو تیم محبوب و قدیمی این رشته یعنی تیم های: alliance و NAVI در این رویداد حضور دارند . خوب حال نگاهی به تیم های حاضر در اینترنشنال ۲۰۱۹ بیندازیم .

تیم هایی که با دعوت مستقیم به اینترنشنال ۲۰۱۹ راه یافتند :

۱- Team Secret

تیم قدرتمند سکرت با ترکیب yapzor – puppey – midone – nisha -zai به یک تیم شکست ناپذیر در سال ۲۰۱۹ تبدیل شد این تیم با قهرمانی در دو میجور و نایب قهرمانی در یک میجور توانست به عنوان اولین تیم دعوت مستقیم به اینترنشنال ۲۰۱۹ را دریافت کند . عده زیادی معتقد هستند که این تیم با تجربه‌ی کاپیتان خود یعنی Puppey میتواند قهرمان international 2019  شود هرچند که با نمایشی که از خود در میجور ها و میونر ها به جای گذاشته است زیاد هم دور از دسترس نیست .

۲- Virtus.pro

ti9

تیم قدرتمند روسی یعنی vp امسال هم مانند سال قبل با لوگوی جدید وارد ti9  میشود . vp با ترکیب Ramzes666 – no[o]ne -pahsa – rodjer – solo توانست در سال ۲۰۱۹ در یک میجور مقام اول و در دو میجور مقام دوم و در یک میجور هم مقام سوم را کسب کند و به عنوان تیم دوم بلیط مسقیم شانگهای را از والو بگیرد . با این که این تیم عملکرد خوبی در میجور ها از خود به نمایش گذاشته است اما عده‌ای بنا به تجربه‌ی سال ۲۰۱۸ معتقد هستند که تیم vp قهرمان اینترنشنال ۲۰۱۹ نمیشود . اما باید به این نکته توجه کرد که ti و مخصوصا ti9 رویدادی شگفتی ساز خواهد بود .

۳- Vici Gaming

اینترنشنال 2019 -dota2

Vici gaming تیم قدرتمند و قدیمی چینی که یک باز فینال مسابقات International را دیده است ولی ناکام مانده و به مقام دوم بسنده کرده است باید دید که ترکیبت چینی paparazi… – ori – yang – fade – dy  میتواند تلسم این تیم را بشکند و این تیم را قهرمان بزرگترین رویداد dota2 یعنی اینترنشنال ۲۰۱۹ بکند ؟ تیم VG با دو قهرمانی در میجورهای سال ۲۰۱۹ نمایش به ییاد ماندنی از خوب به جا گذاشت . باید دید که آیا این تیک میتواند بعد از سه سال یک تیم از ریجن چین را قهرمان ti کند یا خیر ؟

۴- Evil Geniuses

اینترنشنال 2019

تیمی از ریجن آمریکای شمالی بدون بازیکن آمریکایی با ترکیب Sumail -rtz – s4 – fly – cr1t توانست سال پیش در ti8 نمایش زیبایی از خود به جای بگذارد . این تیم یک بار هم قهرمان اینترنشنال شده است . تیم EG با به دست آوردن سه مقام سوم در میجورهای ۲۰۱۹ توانست به عنوان تیم چهارم وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شود . و همین کافی بود که طرفداران آمریکایی خود و همچنین طرفداران خود را در سراسر جهان به قهرمانی دوباره‌ی این تیم در international 2019 امیدوار شوند . اما باید دید که این تیم میخاوهد چگونه مقابل حریفان قدرتمند خود بازی کند .

۵- Team Liquid

dota2 - ti9

تیم قدرتمند و محبوب Liquid قهرمان سال ۲۰۱۷ . در سال ۲۰۱۹ فراز و نشیب های بساری را تجربه کرد این تیم در آخرهای فصل بازیکن Carry خود یعنی Mutu را اخراج کرد و بازیکن تیم pain gaming و Choas Esoprt یعنی W33 را جایگزین کرد عده‌ای این تغییر را برای این این تیم با ثبات احمقانه میدانستند اما با دیدن نمایش روستر جدید این تیم یعنی Miracel – w33 – Mind control – GH – Kruoky در آخرین میجور فصل این تیم را به عنوان قهرمان ti9 انتخاب کردن هرچند این حرف شاید اغراق آمیز باشد اما اصلا برای این روستر قدرتمند دور از دسترس نیست .

نکته جالب راجب این تیم این است که این تیم تنها تیمی است که توانسته در تاریخ dota2 حریف خود را در اینترنشنال با نتیجه ۳-۰ مغلوب کند

۶- PSG.LGD

اینترنشنال 2019 - dota2 - ti9

تیم باشکاه فوتبال فرانسوی PSG در Dota2 یعنی LGD GAMING نایب قهرمان سال گذشته با همان ترکیب سال ۲۰۱۸ یعنی Somnus – ame – fy – chalice – xnova آماده است که انتقام خود را در اینترنشنال ۲۰۱۹ بگیرد و خود را قهرمان این رویداد کند ین تیم از ریجن چین به عنوان تیم شیشم دعوت مسابقات international 2019 را دریافت کرد . فراموش نکنید این تیم و تیم های چنی دیگر در خانه خود میزبان حریفان خود هستند و این میتواند به آن ها کمک کند راحت تر مسیر قهرمانی را طی کنند و بعد از سه سال یک تیم چینی را قهرمان ti9 کنند.

۷- Fnatic

international 2019 - dota2

تیم قدرتمند و قدمییه fnatic  تیم فیلیپینی از ریجین جنوب شرق آسیا با ترکیب افسانه ای خود تا به امروز نتوانسته قهرمان اینترنشنال شود ترکیب این تیم پر از ستاره هایی است که هر بازیکن دوتا با آان خاطره دارد Jabz – abed – iceiceice -Dj – dubu بازیکانای هستند که هر کدام به نوبت خود شگفتی های زیادی آفردیند این تیم به عنوان تیم هفتم جواز حضور در ti9 رو به دست آورد . اما این تیم شانس زیادی برای قهرمانی دارد چون بازیکنانی در این تیم حضور دارند که تجربه‌ی زیادی دارند . fnatic میتواند شگفتی ساز اینترنشنال ۲۰۱۹ شود . اما برای ساختن این شگفتی نیاز دارد تا از سد های محکمی عبور کند .

۸- Ninja in Pyjamas

ti9 - اینترنشنال 2019

اولین سال حضور تیم NIP در مسابقات حرفه‌ای دوتا۲ بسیار عالی بود و این تیم با جذب کردن بازیکنان با تجربه توانست در اولین سال حضور خود در رشته dota2 نمایش قدرتمندی از خود نمایش دهد این تیم با ترکیب fata – ace – 33 – ppd -saksa  میتوان گقت شروع خوبی داشت و به همه ثابت کرد که حریف ساده‌ای نخواهند بود هر چند قهرمانی ایت تیم در اینترنشنال ۲۰۱۹ بسیار بعید است اما همانطور که گفتم ti9 رویدادی خواهد بود پر از شگفتی

۹- TNC Predator

international 2019 - ti9یک تیم دیگر از فلیپین و ریجن آسیای جوب شرقی با ترکیب قدرتمند Gabbi – Armel – Kuku – Tims – Eyyou که به عنوان تیم نهم وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شد ولی باید بدانید این تیم جز تیم هایی است که میتواند به راحتی بایک نمایش قدرتمند قهرمان امسال شود هرچند که نمایش قدرتمند مقابل ابر قدرت ها سخت است اما TNC تیمی است که به راحتی در میجور ها شگفتی ساز می شد . باید منتظر بازی های بسیار زیبایی از این تیم باشید .

۱۰- OG

اینترنشنال 2019 -dota2

قهرمان سال ۲۰۱۸ سال بدی را با نبود بازیکن خود یعنی ana پشت سر گذاشت و عملا تا آخرهای فصل تیمی مرده بود ولی با بازگشت ana این تیم جان تازه‌ای گرفت و در دو میجور آخر خود را به عنوان تیم دهم وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ کرد تیم OG هیچ تغییری در ترکیب خود ایجاد نکرده است و آماده است که برای دومین سال متوالی بر بام dota2 بنشیند . ترکیب این تیم : ceb – notail – ana – Topson – Jerax  است باید دید شگفتی ساز ۲۰۱۸ میتواند در ti9 دوباره طعم قهرمانی را بچشد ؟

۱۱- Alliance

تیم قدیمی alliacne تیمی که در سال ۲۰۱۳ قهرمان مسابقات اینترنشنال شد این تیم بعد از دو سال دوری از اینترنشنال دوباره به آن بازگشت البته با کمک کاپیتان ایرانی خود یعنی iNSaNiA هر چند این تیم جز تیم هایی است که احتمال قهرمانی آن بسیار پایین است اما میتواند نمایش به یاد ماندنیی از خود در حافظه ها ثبت کند این تیم به عنوان یازدهمین تیم بعد از یک مسابقه به یاد ماندنی مقابل تیم روسی Gambit Esports مهر بلیط خود به اینترنشنال ۲۰۱۹ را دریافت کرد .

۱۲- Keen Gaming

اینترنشنال 2019

آخرین تیمی که دعوت international 2019 را دریافت کرد تیم چینی Keen Gaming بود که به نظر من متواند با بازیکنان با تجربه ای که دارد حتی قهرمان این رقابت ها شود ترکیب این تیم پر از ستاره‌ی با تجربه است Old chiken – eleven – Kaka – Dark و — جز قذیمی ترین های dota2 هستند که از هیچ بازیکن دیگری در این مسابقات تجربه‌ی کمتری ندارند هیچکس بازی فراموش نشدنی eleven را دز ti6 فراموش نمیکند هر چند خیلی ها معتقد هستند که شانس این تیم برای قهرمانی کم است اما من به عنوان کسی که از سال ۲۰۱۳ با این بازی آشنا است مطمعنم که این تیم حریف آسانی برای هیچ تیمی نخواهد بود .

تیم هایی که با مسابقات انتخابی وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شدند :

علاوه بر ۱۲ تیمی که با دعوت مستقیم وارد اینترنشنال میشنود . مسابقات انتخابی در منطقه های NA – EU – CIS – SEA -CHINA – SA برگزار میشود و از هر منطقه یک تیم وارد بزرگترین رویداد Dota2 یعنی اینترنشنال ۲۰۱۹ میشود

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی EU ( اروپا )

Dota2 - international 2019

تیم CHAOS Esports یا Digital CHAOS سابق که در سال ۲۰۱۶ نایب قهرمان اینترنشنال شد . امسال با اضافه کردن MUTU بازیکن Team Liquid توانست با نمایشی قدرتمند در مسابقات انتخابی اروپا با شکست تیم TFT وارد مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۹ شود . هر چند این تیم جز تیم های رده دوم حساب میشود و قدرت سابق گذشته را از دست داده است اما میتواند بازگشت دوباره ای داشته باشد . به هر حال باید دید با اضافه شدن Mutu این تیم چگونه مقابل حریفانش قد علم میکند .

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی CIS ( کشور های شوروی سابق در شرق اروپا و غرب آسیا)

تیم navi تیم اوکراینی که جز اولین تیم های این رشته بود این تیم قهرمان اولین دوره‌ی مسابقات اینترنشنال و همچنین نایب قهرمان سومین دوره‌ی این رویداد است این تیم پرطرفدار میتوان گفت با شانس وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شد با منحل شدن تیم Gambit Esports در اواسط مسابقات ایت تیم حریف قدرتمند دیگری جز vega پیش روی خودش نداشت و بایک نمایش زیبا این تیم بعد از دو سال وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شد تا طرفداران سرسخت خد را شاد کند .

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی NA ( آمریکای شمالی )

اینترنشنال 2019 - dota2

تیم Forward Gaming یا همان VGJ.Thunder سابق بعد از پشت سر گذاشتن VGJ.STORM رقیب دیرنه‌ی خود در آمریکای شمالی جواز حضور در اینترنشنال ۲۰۱۹ را کسب کرد اما مضوع به اینجا ختم نشد مدتی بعد از سعود این تیم ti9 اعلام شد که بازیکانان این تیم زیر پرچم تیم چینی Newbee وارد مسابقات میشوند و در اصل تیم آمریکای شمالی تیم Newbee می‌شوند . بعد از چند روز مشخص شد . تیم forward gaming اسپانسر خود را از دست داده بود و دیگر نمی توانست وارد مسابقات شود به همین دلیل این تیم بدون تغییر ترکیب زیر پرچم Newbee وارد ti9 یا همان اینترنشنال ۲۰۱۹ شد .

ترکیت تیم dota2 این تیم عبارت است از Yawar – CCNC – Sneyking – MSS – Pieliedie که میتوان گفت این تیم بعد از EG دومین تیم قدرتمند آمریکای شمالی است . درباره‌ی این که این تیم چه مقدار شانس قهرمان شدن دارد باید گفت کم اما این تیم میتواند حریف سر سختی برای رقیبانش باشد .

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی SA ( آمریکای جنوبی )

international 2019 با بازگشت خانه قدرت آمریکای جنوبی یعنی تیم Infamous تکمیل شد این تیم با برد قاطع ۳-۰ مقابل تیم Pain gaming dota2 از آمریکای جنوبی وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شد این تیم در مسابقات انتخابی نشان داد که میتواند تیم قدرتمندی باشد اما این تیم هنوز با تبدیل شدن به یک تیم در سطح قهرمانی فاصله‌ی تقریبا زیادی دارد .

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی SEA ( جنوب شرقی آسیا  )

اینترنشنال 2019

تیم Mineski  بر خلاف سال ۱۲۰۱۸ سال بدی را پشت سر گذاشت این تیم به قدری افت کرد که اکنون خیلی از بازیکنان این تیم را به عنوان تیم درجه ۲ میشناسند . اما این تیم Dota2 با چنگ و دندان خود را به international 2019 رساند و توانست بلیط خود را دریافت کند باید دید که این تیم میتواند در اینترنشنال ۲۰۱۹ قدرت گذشته خود را به رقیبان خود نشان دهد یا خیر؟

تیم انتخابی برای اینترنشنال ۲۰۱۹ از منطقه‌ی China ( جمهوری خلق چین )

تیم Royal Never Give UP یا RNG بعد از ۳ ماه از تاسیس خود به یک قدرت در رشته‌ی دوتا دو تبدیل شد . این تیم با شکست تیم CDEC در فینال وارد اینترنشنال ۲۰۱۹ شد . این تیم با قدرت های زیادی رو به رو شده است و نشان داده است ماننده دیگر تیم های چینی رقیبی سرسخت است ایت تیم بها کاپیتانی‌ بازیکن افسانه‌ای LFY یعنی ahfu میتواند قهرمان international 2019 شود .

گروه بندی اینترنشنال ۲۰۱۹

تا ساعاتی دیگر این مسابقات شروع میشود برنامه مسابقات را با تک مگا در بخش اینترنشنال ۲۰۱۹ دنیال کنید ما این رویداد مهم را به صورت کامل دنبال میکنیم .

ti9

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *